Nokia MWC 2018’in En Çok Konuşulan Markası Oldu

Brandwatch ve Twitter iş birliğiyle gerçekleştirilen araştırmaya göre, Mobil Dünya Kongresi 2018’in en çok konuşulan markası Nokia oldu. Akıllı telefon pazarında bir döneme damgasını vuran Nokia HMD Global ile birlikte eski günlerine geri dönebileceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Brandwatch tarafında yapılan araştırma sonuçlarına göre Nokia,  Mobil Dünya Kongresi’nin en fazla konuşulan markası olmayı başardı. İkinci sırayı yeni amiral gemileriyle adeta gövde gösterisi yapan Samsung alırken, sıralama Huawei, Google ve Apple şeklinde devam etti.NOKIA, eski günlerine geri döneceği sinyalini verdi…

Akıllı telefon pazarı Samsung ile Apple tekelinde zannediyorsanız büyük ihtimalle Mobil Dünya Kongresi 2018’deki gelişmelerden haberdar değilsiniz. Zira geçtiğimiz yıl toplam 17 ödül alan Nokia, bu yıl MWC 2018’de 21 ödül almayı başardı. Üstelik bu başarıyı Samsung’un Galaxy S9 ikilisinin tanıttığı bir ortamda sağladı. Böylece Nokia, eski günlerine geri döneceği sinyalini vermiş oldu.

Nokia’nın bu başarısının altında, uygun fiyata yüksek kalitede telefon stratejisi yatıyor. Zira Nokia’nın bir sıçrama yakalamak istediği yeni akıllı telefonları, fiyatına göre iyi bir performansa sahip. Bu da tüketiciyi yakalamak için önemli bir etken.

Bakalım akıllı telefon pazarında etkili bir oyuncu olmak için çabalayan Nokia, bu mücadelesinin sonucunda istediği başarıya ulaşabilecek mi? Bunu bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir