Nokia MWC 2018’in En Çok Konuşulan Markası Oldu

Nokia Mobil Dünya Kongresi (MWC)

Brandwatch ve Twitter iş birliğiyle gerçekleştirilen araştırmaya göre, Nokia MWC 2018’in (Mobil Dünya Kongresi 2018) en çok konuşulan markası oldu. Akıllı telefon pazarında bir döneme damgasını vuran Nokia HMD Global ile birlikte eski günlerine geri dönebileceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Brandwatch ve Twitter tarafında yapılan araştırma sonuçlarına göre Nokia WMC 2018’in (Mobil Dünya Kongresi 2018) en fazla konuşulan markası oldu. İkinci sırayı yeni amiral gemileriyle adeta gövde gösterisi yapan Samsung alırken, sıralama Huawei, Google ve Apple şeklinde devam etti.

“Mobil Dünya Kongresi”nin hem sürpriz hem de beklenen markası Nokia olurken markanın akıllı telefon pazarından kopmamak üzere gerçekleştirdiği aksiyon takdir edilesi. Böylece Nokia sadece WMC 2018’e damga vurmakla kalmadı, aynı zamanda pazarda hala etkin olduğunu da göstermiş oldu.

Nokia Mobil Dünya Kongrei 2018’in En Konuşulanı Oldu

Akıllı telefon pazarı Samsung ile Apple tekelinde zannediyorsanız büyük ihtimalle Mobil Dünya Kongresi 2018’deki gelişmelerden haberdar değilsiniz. Zira geçtiğimiz yıl toplam 17 ödül alan Nokia, bu yıl MWC 2018’de 21 ödül almayı başardı. Üstelik bu başarıyı Samsung’un Galaxy S9 ikilisinin tanıttığı bir ortamda sağladı. Böylece Nokia, eski günlerine geri döneceği sinyalini vermiş oldu.

“Nokia”nın “MWC 2018″deki bu başarısının altında, uygun fiyata yüksek kalitede telefon stratejisi yatıyor. Zira Nokia’nın bir sıçrama yakalamak istediği yeni akıllı telefonları, fiyatına göre iyi bir performansa sahip. Bu da tüketiciyi yakalamak için önemli bir etken. Bakalım akıllı telefon pazarında etkili bir oyuncu olmak için çabalayan Nokia, bu mücadelesinin sonucunda istediği başarıya ulaşabilecek mi? Bunu bekleyip hep birlikte göreceğiz.


Mobil Dünya Kongresi I Hakkında

GSMA MWC fuar serisi (eski adıyla Mobile World Congress), hem dünyanın en büyük mobil endüstri fuarıdır hem de dünyanın dört bir yanındaki mobil operatörleri, cihaz üreticilerini, teknoloji sağlayıcılarını, satıcıları ve içerik sahiplerini temsil eden yöneticileri bir araya getiren bir konferanstır.

Mobil Dünya Kongresi; 2006 yılına dek 3GSM World adıyla Cannes’da düzenleniyordu. 2014’te GSMA, etkinliğin adını Mobile World Congress olarak değiştirdiği ve “Mobile World Congress Shanghai” etkinliği de düzenlenmeye başlandı. 2016’da GSMA, CTIA ortaklığıyla Mobile World Congress Americas’ı kurdu ve 2017’de etkinliğin bir ayağını Kuzey Amerika’ya da taşımış oldu. Serinin en büyük etkinliği olan MWC Barcelona genellikle Şubat ayında, bazen de Mart ayının ilk haftasında düzenlenir. Mobil Dünya Kongresi, İspanya’nın Barselona şehrindeki Fira Gran Via fuar merkezinde düzenlenir. Yıllık katılım genellikle 100.000 kişiyi aşar. Fuara 200’den fazla ülkeden katılımcı katılır. (Wikipedia)


💡 Google’ın Marka Hikayesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Sanem ERDEM

Sanem ERDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.