Twitter Çöktü, Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşanıyor

Twitter çöktü. Dünya genelinde kullanıcılar yaklaşık 1 saattir Twitter’a ulaşamıyor. Twitter’da yaşanan bu erişim sorununun kaynağı ise henüz bilinmiyor.

Geçen hafta Facebook ve bünyesindeki diğer sosyal ağlarda yaşanan uzun süreli ve global düzeydeki erişim sorunu bu defa Twitter’da yaşanıyor. Instagram, Whatsapp, Messenger ve Facebook çöktüğü sırada Twitter’da #FacebookDown hashtagi paylaşılıyordu. Bu defa aynı duruma Twitter düştü. Diğer bir ifadeyle yaklaşık 1 saat önce (Türkiye saatiyle 21:30 civarı) popüler sosyal ağ Twitter çöktü.

Twitter Çöktü

Türkiye’nin de dahil olduğu geniş bir alanda Twitter’a erişim sorunu yaşanıyor. Hayatımızın önemli bir parçası olan sosyal ağlara anlık erişim sorunlarının yaşanması, kullanıcıları ciddi anlamda etkiliyor. Birçok kullanıcı önce kişisel veya bölgesel bir sorun yaşadığını düşünerek kısa süreli endişe yaşasa da Twitter belli bir bölgede değil tüm dünyada çöktü. Twitter’a neden erişilemediğine dair henüz şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Aşağıdaki haritada Twitter’a erişim sorunu yaşanan bölgeler gösteriliyor. Her ne kadar bu haritada Türkiye’deki kullanıcıların siteye erişim sorunu olmadığı gözükse de aslında durum pek öyle değil. Zira Türkiye’deki kullanıcılar da Twitter‘a erişemiyor.

Twitter Çöktü

Twitter’a Dünya Geneli Erişim Sorunu

Twitter’a dünya genelinde erişim sorunu yaşanıyor. Twitter’a erişemeyen ülkeler arasında İspanya, Fransa, Almanya, Türkiye gibi ülkelerin yanı sıra Hindistan ve Japonya da var.

Twitter konuya konuyla ilişkili burada kısa bir açıklama yayınlasa da sorunun neden kaynaklandığını henüz açıklamadı. Firma yaptığı ilk ve kısa açıklamada, kullanıcıların Twitter’a erişimi konusunda sıkıntılar yaşadığının farkında olduklarını ve bu sorunu araştırdıklarını ifade etti.

Sorunun kaynağına ilişkin net bir açıklama yapıldığında içeriği güncelleyeceğiz ve detayları buradan sizlere aktaracağız.

Güncelleme

Türkiye saatiyle saat 22:40 civarında Twitter’a erişim yeniden sağlandı. Resmi açıklama geldiğinde içeriği güncelleyeceğiz. 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir