Türk Peştamallarını Amerika’ya Götüren Girişim: Haremliq.com

Türk girişimciler tarafından Amerika’da kurulan Haremliq.com, Türkiye’nin en kaliteli pamuğundan üretilen peştamal havlu ve bornozları yurtdışı pazarları ile buluşturdu. Anadolu’nun geleneksel tekstil ürünleri ve motiflerini farklı ülkelerle tanıştırmak amacıyla kurulan Haremliq.com ürünleri, Türk sultanlarından esinlenilerek Portland’da tasarlanıyor, Türkiye’de üretiliyor. Kadın ve çocuklara yönelik üretilen ürünler, büyük ilgi görüyor.

Merkezi Amerika’nın Oregon eyaletinin Portland kentinde bulunan Haremliq.com, genç girişimciler tarafından geçtiğimiz yıl Kasım ayında kuruldu. 2018 Haziran ayında Ar-Ge çalışmaları ve deneme üretimlere başladı. Beş aylık bir sürecin ardından girişim, faaliyetlerine başladı.

Geleneksel Türk peştamalı başta olmak üzere çeşitli tekstil ürünleri ile modern zamanların hikâyesini yazan Haremliq.com, müşteri portföyünü giderek artırıyor. Yenilikçi bir anlayışla geleneksel Türk hamamlarının vazgeçilmez figüranı peştamal havlu ürünleri ile dikkat çekiyor. Pamuk ürünler, geleneksel dokuma tezgahlarında özenle üretiliyor. Yumuşak yapısı ve renkli desenleri ile benzersiz bir tasarımla sunuluyor.

Haremliq.com Amerika ve Kanada’da Rağbet Görüyor

Haremliq’in ürünleri, Portland’da tasarlanıyor, Denizli başta olmak üzere Tokat ve Şile’de üretiliyor. Amerika ve Kanada’daki çok sayıda müşteri, Türk peştamal havlu ve bornoz ürünleri ile tanıştı. Özellikle Amerika’da beklenenden fazla ilgi gören ürünler, pazar ağını giderek genişletiyor.

E-ticaret sitesi Haremliq.com, şimdilik sadece yurtdışından gelen taleplere cevap veriyor. Bu sebeple İngilizce dilinde pazarlama yapan site, farklı ülkelerdeki müşterileri için pazar alanını genişletmeyi planlıyor. Haremliq.com‘dahenüz Türkiye’ye ürün satışı yapılmıyor. Ancak gelen taleplere cevap vermek için yakında Türkiye pazarında da aktif olacak.

Türk tekstilini tüm dünya pazarına tanıtmak hedefiyle yola çıkan Haremliq.com, ürün yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Ürünler, geleneksel Türk tekstili motifleri ile tasarlanıyor. Şu anda kadın ve çocuklar için üretilen %100 pamuktan peştamallar ile havlular, Amerika ve Kanada’daki müşterilere sunuluyor. Kısa zaman içinde farklı ülkelerde de Haremliq.com ürünleri görücüye çıkacak. Yeni pazarlar için yine aynı kalite pamuktan pareo ve plaj havlusu gibi ürünler de tasarlanacak.

Geleneksel Havlulardan 10 Kat Daha Hızlı Kuruyor

Türkiye’deki pamuk dokuma tezgahlarında ilmek ilmek özenle işlenen Haremliq.com ürünleri,Türkiye’nin en kaliteli pamuğundan imal ediliyor. Hipoalerjik özelliği ile zararlı kimyasallar barındırmayan havlu ürünler, çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Ayrıca Haremliq.com ürünleri geleneksel havlulardan çok daha hafif ve 10 kat daha hızlı kuruyor. Yumuşak ve emici özelliği bulunan peştamal havlular, kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Haremliq.com ürünleri, rekabetçi bir fiyat anlayışıyla dünyanın her yerine kargo ile gönderilebiliyor. 40 dolar ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo hizmeti veriliyor. 30 gün içinde iade, güvenli ödeme sistemi ve toplu alımlarda büyük indirim fırsatları gibi avantajlar da sunuluyor. Haremliq.com’un önceliklerinin ilk sırasında ise müşteri memnuniyeti yer alıyor.

Ürünleri incelemek ve alışverişe başlamak için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir