Yenilikçi, ilginç ve yerli bir proje olan T-Manager, teknoloji tabanlı bir yetenek geliştirme platformu olma özelliği taşıyor. Bu arada platformu deneyimlemek için Branding Türkiye okurlarına özel sunulan promosyon kodunu kullanmayı unutmayın.

Yapay zeka ve robot teknolojisinin gittikçe gelişmesi nedeniyle yakın gelecekte insanoğlunun oyunun dışında kalacağını ifade eden uzmanlar var. Bugünün dünyasına baktığımızda aslında geleceğin yansımalarını bir nebze görebiliyoruz. Makineler gibi her şeyi hızla yapmaya çalışan, bir robot gibi bilgiyi zihninde kodlamak için çabalayan, ancak giderek yalnızlaşan ve mutsuzlaşan bir insanla karşı karşıyayız.

Teknoloji Tabanlı Yetenek Geliştirme Platformu

Sizleri bu problem üzerine kafa yoran bir ekip tarafından hayata geçirilen, yenilikçi ve multidisipliner bir proje olan T-Manager ile tanıştırmak istiyoruz. T-Manager, farklı teorileri ve disiplinleri bir arada ele alan yerli bir girişim. Projenin özünde; insanın, insana özgü en güçlü araç olan kişilik ve davranış özelliklerini kullanarak nasıl evirebileceği fikri var. Projenin fikir sahibi ve yöneticisi ise İlknur Tunç.

T-Manager Platformu

T-Manager Projesi

İlknur Tunç, T-Manager projesinin ana fikrini şu şekilde açıklıyor:

“Kurumsal yönetim alanında uzun yıllardır çalışan bir ekibiz. Bu süre zarfında onlarca kurumla ve yüzlerce insan ile temasta bulunduk. En popüler olanları da dahil, tüm kurumsal yönetim araçlarının temelinde insan olduğunu bizzat gözlemledik. Kendine has yetenekleri keşfetmenin ve geliştirmenin sadece bireyin ya da iş hayatının değil, tüm evrenin en güçlü kuralı olduğuna inanıyoruz ve bu düşünce üzerine uzunca bir süre kafa yorduk. Neticede, insanın ve temelinde insan unsuru bulunan organizasyonların geleceğin dünyasına hazırlanmasına katkı sağlamayı amaçlayan bir proje olan T-Manager’ı hayata geçirmek üzere yola çıktık. T-Manager ana faaliyetimiz diyebiliriz.

Birbirine Entegre 3 Platform

T-Manager, Kasım 2019 itibariyle kullanıma açıldı. Girişim, temelde birbirine entegre 3 platformdan oluşuyor. Bunlar;

  • pT-Manager
  • eT-Manager
  • T-Manager Academy

Kasım ayı itibarıyla, p.tmanager.net ve tmanageracademy.com platformları hayata geçmiş durumda. Kurumsal yetenek gelişim platformu olan e.tmanager.net ise 2020 yılının ilk yarısında, kurum, kuruluş ve şirketler ile buluşacak.

pT-Manager Nedir?

İlknur TUNÇ, p.tmanager.net ve tmanageracademy.com platformları için şu açıklamayı yaptı;

“pT-Manager bizim için modelin en heyecan verici parçası. Kişiye özel araçlar sağlayarak, ihtiyaç duyulan alan ve konuda davranışsal yetenekler ile akademik yeteneklerin bir arada geliştirilmesini ve yönetilmesini hedefliyoruz. pT-Manager, işe; kişiyi tanımayı ve kişiye, kendisi ile ilgili önemli bilgiler sağlamayı amaçlayan kişilik analizi başlıyor. Kişiye özel, bilgi kaynakları, koçluk, mentorluk hizmetleri, gelişim görevleri ve gelişim takip sistemi ile kullanıcı bazında özelleştirilmiş gelişim araçları sunuyor. Sosyal medyadan, ne kadar şikayet etsek de sosyal medya hayatımızın bir parçası. T-Manager ile bu konuda da yeni ve faydalı bir şeyler söylemeye çalışıyoruz. Kullanıcılarımıza, kişisel gelişimlerini destekleyecek bir sosyal ağ sunuyoruz. Kullanıcılar,benzer kişilik tipleri ile tanışabiliyor ve gelişim sürecini karşılıklı etkileşim ile destekleyebiliyorlar. Yakından tanımak istedikleri kişilik tipleri ile tanışarak; eşleri, arkadaşları, çocukları, yöneticileri, meslektaşları gibi çevrelerindeki kişileri daha kolay anlayabilmelerini sağlayacak etkileşimlere ulaşabiliyorlar. pT-Manager dört aşamalı bir üyelik modelini içeriyor; starter, willer, winner, apex.”

T-Manager Academy Nedir?

Platformun bir parçası olan T-Manager Academy hakkında da bilgi veren İlknur Tunç, projenin eğitim ayağını temsil eden yapıyı şöyle anlattı;

“T-Manager Academy, sadece e-öğrenme hizmeti sağlamaktan daha büyük bir amaca sahip. T-Manager Academy, bir yandan bağımsız bir e-öğrenme platformu iken, diğer yandan entegre bir yetenek geliştirme modelinin parçası. pT-Manager ve eT-Manager üyeleri, kendilerine önerilen gelişim planı çerçevesinde, eğitimlerini T-Manager Academy üzerinden sağlayabilecekler ve gelişimlerini kendilerine sunacağımız raporlar üzerinden her aşamada takip edebilecekler. T-Manager Academy eğitim içerikleri, T-Manager Academy ile birlikte, pT-Manager ve eT-Manager üzerinde doğan ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda şekillenecek. Dolayısıyla T-Manager Academy sadece kişiye ya da kuruma özel bir gelişim platformu olarak özelleşebilecek. T-Manager Academy, 2020 yılında girişimin bireysel ve kurumsal üyelerine, yüz yüze eğitimler, sınıf eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri de sağlayabilecek. Academy ile ilgili olarak, eğitmen kadromuzu ve eğitim içeriklerimizi oluşturma aşamasındayız ve bu konuda oldukça titiz davranarak, güçlü işbirlikleri yapmayı hedefliyoruz.”

eT-Manager Nedir?

eT-Manager 2020 yılında hayata geçecek. Projenin bu kısmı; insan kaynağının, geleceğin yönetim ve üretim modellerine nasıl uyumlaştırılabileceğine ilişkin güçlü bir model önerisi sunan iş hayatına yönelik yetenek geliştirme platformu şeklinde özetlenebilir.

T-Manager şu anda, web uygulaması olarak, sadece Türkiye’de hizmet veriyor. 2020 yılı başında ise mobile application ile birlikte, tüm dünya ile buluşmayı hedefliyor.

Promosyon Kodu

T-Manager hakkında detaylı bilgiye nsconsulting.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. pT-Manager’ a p.tmanager.net adresi üzerinden üye olarak, fikri deneyimleyen ve gelişimine katkı sağlayan öncülerden olmak içinse Branding Türkiye okurlarına özel promosyon kodunu kullanabilirsiniz.

Promosyon Kodu: HOŞGELDİN


💡 Yapay Zekalı Politikacılar Geliyor

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.