N11.Com’a Sosyal Medyadan Tepki Yağdı

Alışverişin Uğurlu Adresi sloganıyla bilenen alışveriş sitesi n11.com, Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da mobil kullanıcılarına skandal bir bildirim gönderdi. 

“11.11’e Dakikalar Kaldı” şeklinde bir bildirim gönderen n11.com, tepki çekti. Türk milletinin en hassas ve hüzünlü olduğu bir günde böylesi bir mesajı almış olmak büyük tepkiye sebebiyet verdi. N11.com, uygulamadan kullanıcılarına gönderdiği bildirim ise şu şekilde: “İçimize sinmedi, rahatsız olabileceğini göze alarak -en azından siren çalmayarak- mesaj atıyoruz. Saat 00.00 itibariyle özel indirimli ürünler sayfası açılacak, web & mobil fırsatlar….”

“En azından siren çalmayarak” ifadesi yüzünden kullanıcılar sosyal medya üzerinden markaya tepki yağdırdı. N11.com bu tepkilerin  üzerine kamuoyununa bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

N11.com’un 10 Kasım Açıklaması

Binlerce kişi tarafından 10 Kasım’a ve Atatürk’e saygısızlık olarak algılanan bildirim sonucu N11.com kamuoyununa bir açıklama yaptı.

Şirketin yaptığı açıklama ise şöyle; “Değerli kamuoyuna, Bu gece saat 00:00’da uygulamamızdan atılan bildirimle ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.Öncelikle, şu an derin bir üzüntü yaşadığımızı tüm samimiyetimizle sizlerle paylaşmak isteriz.Gece yarısı rahatsızlık vermemek amacıyla sessiz modda gönderilen bildirim metnine, kampanya temamız olan “siren” kavramını konu etmek, aziz ata’mızın hatırasına sahip çıktığımız bu günde maalesef çok yanlış anlaşılmış ve yanlış yorumlanmıştır.Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’e ve onun ilkelerine bağlılığımız bizim en vazgeçilmez değerlerimizden biri iken, bu talihsiz durumla karşılaştığımız için oldukça üzgünüz. Bu yanlış anlaşılmaya mahal veren bildirimden dolayı içtenlikle özür dileriz”

N11.com, bu süreci nasıl yönetecek özür mahiyetinde hangi adımları atacak hep birlikte göreceğiz. Bu anlamda herhangi bir güncel bilgi aldığımızda sizlerle anında paylaşacağımıza emin olabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir