Arka Kapak

Medyatikleşen Din

İsmail Kaplan tarafından kaleme alınan Medyatikleşen Din – Sosyal Medya ve Dinî İletişim kitabının arka kapak metni;

“Medya araçlarının çeşitlenmesi ve giderek daha fazla erişilebilir olması, medyanın gündelik hayatımızdaki yerinin her gün biraz daha artmasını beraberinde getiriyor. Öğrenme, eğlenme, sosyalleşme gibi tüm aktivitelerimiz artık medya ile iç içe geçmiş durumda. Medyanın etkin olmadığı bir alana rastlamak ise gün geçtikçe zorlaşıyor. Üstelik akıllı telefonlar sayesinde hepimiz kendi medya araçlarımızı cebimizde taşıyor, sosyal medya platformları aracılığıyla kendi medya içeriklerimizi üretiyor, neyi görmek isteyip istemediğimize bir dokunuşla karar verebiliyoruz. Sosyal medya hayatımızda bu ölçüde belirleyici hale gelmişken, inanış biçimlerimiz üzerinde de çeşitli etkilerinin olduğunu tahmin etmek zor değil. İşte bu çalışma, sosyal medyanın dini anlamamız ve algılamamız üzerinde yol açtığı değişimleri ve dönüşümleri farklı açılardan ele alıyor.

Dr. İsmail KAPLAN, din-dinî iletişim ve sosyal medya denklemini bilimsel araştırma yöntemlerini temel alarak incelemiş, çok önemli ve dikkate değer tespitler yapmış ve ortaya cidden üzerinde derinlemesine düşünülmesi gereken sonuçlar koymuştur. Keyifle ve rahatlıkla okunan bu araştırma daha sonraki araştırmalara bir tür başlangıç ve çıkış noktası oluşturmaktadır. Bir bilim insanı olarak, akademik hayatının daha başlangıcı sayılabilecek aşamada gerçekleştirdiği bu başarılı araştırma ile gelecekte ortaya koyacağı ve gerçekleştireceğine inandığım daha ileri boyuttaki çalışma ve araştırmalarının işaret fişeğini yakmıştır.

Prof. Dr. A. Halûk YÜKSEL”

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Literatürk Academia Yayınevi

Yayın Tarihi: 19.01.2024

ISBN: 9786256949805

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 258

Boyut: 13.5 x 21,5 cm

Tür: İletişim – Medya

Literatürk Academia Yayınevi I Hakkında

NKM YAYIN GRUBU 26 yıl kitabevi mağazacılığı, 15 yıldır da yayın sektöründe faaliyet göstermektedir. Entelektüel yayıncılığa yeni bir açılım getirmek iddiasıyla yola çıktı. Özellikle İletişim temelli olmak üzere tarihten sosyolojiden, edebiyattan tasavvufa uzanan bir çizgide kitapları okuyucusuyla buluşturuyor.

Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı (ÜAK)’nın Nisan 2018 Dönemi Doçentlik Başvuru Şartlarında belirttiği tanıma göre Literatürk Academia Yayınevi, Tanınmış Uluslararası Yayınevi statüsünde bir yayınevidir.

Yayınladığı ve yayınlamayı planladığı kitapların seçimiyle ülkemizdeki entellektüel boşluğu doldurmaya önemli bir katkıda bulunabileceğini gösteren NKM YAYIN GRUBU özellikle iletişimden tarihe uzanan geniş alanda teorik yaklaşımlar sunan kitaplarla şimdiden yayın dünyasında kendine özgü bir yer edindi. Yayınlanmış 450 civarında eser bulunmaktadır. Bu eserlerin 100’e yakını da iletişimle ilgili genel çalışmalardır.


Branding Türkiye Öneriyor: Kitap Önerileri

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.