Bugün özellikle internet medyasında Kurtlar Vadisi ile ilgili şok edici bir gelişme paylaşıldı. Kaynağı belli olmayan bir habere göre Kurtlar Vadisi Netflix ile anlaşmıştı. Haberin yayılmasının ardından Pana Film kamuoyuna açıklama yaptı.

Türk televizyon tarihinin fenomen yapımlarından biri olan Kurtlar Vadisi, ilk olarak 15 Ocak 2003 tarihinde Show TV ekranlarında “Bu bir mafya dizisidir” sloganıyla yayınlanmıştı. Türkiye’nin yakın tarihine dair çarpıcı detayların ve çok tartışılan sahnelerin yer aldığı Kurtlar Vadisi, zamanla milyonların sevgisini kazanarak fenomen haline geldi. Dizi daha sonra, 2006 yılında Kurtlar Vadisi Pusu ile yoluna devam etti ve zamanla izleyici kitlesini artırmayı başardı.

Kurtlar Vadisi Netflix İle Anlaştı Mı?

Bugün sosyal medyanın gündemine oturan kaynağı belirsiz bir haber vardı. Habere göre 2 sezondur herhangi bir televizyon kanalında yayınlanmayan Kurtlar Vadisi, yeni sezonda yani 2020 yılında Kurtlar Vadisi Kaos adıyla Netflix’te yayınlanacaktı.

Dizinin hayranları bunu duyunca sosyal medyada peşi sıra paylaşım yaptı. Haber siteleri de tıklanma elde etmek amacıyla olacak ki kaynağı belli olmayan haberi yayınlamakta bir sakınca görmediler. İş çığırından çıkınca Pana Film açıklama yapmak zorunda kaldı.

Pana Film’den Açıklama

Son zamanlarda RTÜK tarafından getirilen yeni yönetmeliğe uyup uymayacağı tartışılan Netflix Türkiye’de toplamda 1,5 milyon aboneye sahip. Popüler online dizi – film platformunun bu sayıyı artırmaya yönelik planları olduğu biliniyor. Öte yandan kimi zaman Netflix odağında aslı astarı olmayan haberlerin paylaşıldığını da görüyoruz. Özellikle geniş hayran kitlesine sahip eski yapımlar Netflix ile ilişkilendiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Yakası ile ilgili benzer bir gündem oluşturulmuştu. Bugünse Kurtlar Vadisi Netflix ile anlaştı haberleri yayınlandı. Fakat teyit edilmeden paylaşılan kaynağı belirsiz bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Zira Pana Film, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla konuya açıklık getirdi. Kısacası dizinin 2020’de Netflix’te tekrar yayınlanacağı ihtimali Kurtlar Vadisi hayranlarını bir anlık da olsa sevindirmişti. Ancak bu sevinç Pana Film’in kamuoyu açıklamasına kadar sürdü.

Pana Film yaptığı açıklamada; Kurtlar Vadisi ile ilgili herhangi bir gelişme olması durumunda bunu bizzat Pana Film’in dijital kanallarından duyuracaklarını, onun dışındaki haberlere itibar edilmemesini dile getirdi.

Pana Film’in konuya açıklık getirmek için Twitter‘da paylaştığı açıklamanın tam metnine Pana Film’i Twitter’da takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.