Kurtlar Vadisi Netflix İle Anlaştı Haberi Doğru Mu?

Bugün özellikle internet medyasında Kurtlar Vadisi ile ilgili şok edici bir gelişme paylaşıldı. Kaynağı belli olmayan bir habere göre Kurtlar Vadisi Netflix ile anlaşmıştı. Ancak Pana Film kamuoyuna bir açıklama yaparak konuya açıklık getirdi. 

Türk televizyonlarının fenomen yapımlarından biri olan Kurtlar Vadisi, ilk olarak 15 Ocak 2003’te Show TV’de “Bu bir mafya dizisidir” sloganıyla yayınlanmıştı. Türkiye’nin yakın tarihine dair çarpıcı detayların ve çok tartışılan sahnelerin yer aldığı dizi zamanla milyonların sevgisini kazanarak fenomen haline geldi. 2006 yılında Kurtlar Vadisi Pusu ile yoluna devam eden dizi zamanla izleyici kitlesini artırmayı başardı.

Kurtlar Vadisi Netflix İle Anlaştı Mı?

Bugün sosyal medyanın gündemine oturan bir haber vardı. Birçok haber sitesi benzer içerikleri paylaştı ve Kurtlar Vadisi hayranlarını heyecanlandırdı. 2 sezondur herhangi bir televizyon kanalında yayınlanmayan diziyi bekleyen milyonlarca kişi Kurtlar Vadisi Netflix ile anlaştı haberlerine inandı fakat teyit edilmeden yayınlanan haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı.

Haber siteleri dizinin Kurtlar Vadisi Kaos adıyla yayınlanacağını ve senaryonun hazır olduğunu vurgulayarak dizinin 2020’de Netflix’te yayınlanacağını duyursa da bu haberler gerçeği yansıtmıyor.

Pana Film’den Kamuoyu Açıklaması

Son zamanlarda RTÜK tarafından getirilen yeni yönetmeliğe uyup uymayacağı tartışılan Netflix Türkiye’de toplamda 1,5 milyon aboneye sahip. Popüler dizi ve film platformunun bu sayıyı artırmaya yönelik planları olduğu biliniyor. Bu nedenle de kimi zaman Netflix odağında aslı astarı olmayan haberlerin paylaşıldığını görüyoruz. Özellikle geniş hayran kitlesine sahip eski yapımlar Netflix ile ilişkilendiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Yakası ile ilgili gündem oluşmuştu. Bugünse Kurtlar Vadisi Netflix ile anlaştı haberleri yayınlandı. Fakat teyit edilmeden paylaşılan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı öğrenildi. Zira Pana Film konuya dair sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla açıklık getirdi. Buna göre gün boyu haber sitelerinde ve sosyal medyada paylaşılan haberler gerçeği yansıtmıyor.

Dizinin 2020’de Netflix’te tekrar yayınlanacağı ihtimali Kurtlar Vadisi hayranlarını bir anlık da olsa sevindirmişti. Ancak bu sevinç Pana Film’in kamuoyu açıklamasıyla sona erdi.

İşte Pana Film’in konuya açıklık getirmek için Twitter‘da paylaştığı açıklama;

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir