İnsansı Robot Mini Ada’ya Arkadaşlarından Hasta Ziyareti

Antalya’da düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde dans etmek için sahneye çıktığı sırada aniden yere düşen yerli insansı robot Mini Ada’ya arkadaşları hasta ziyaretinde bulundu. Bu ziyaretin haber değeri taşıdığı doğru ancak bir de olayın online itibar yönetimi boyutu var. 

Akınrobotics tarafından üretilen yerli insansı robot Mini Ada, geçtiğimiz günlerde Antalya’da gerçekleştirilen ve Branding Türkiye’nin de medya sponsoru olduğu Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde dans etmek üzere sahneye çıktığı sırada aniden arızalanıp yere düşmüştü.

Yaşanan bu olay yerel, ulusal ve internet medyasında günün konusu olurken, sosyal medyada da genişçe yer bulmuştu. Biz de Branding Türkiye’de konuyla ilgili ayrıntıları sizlere aktarmıştık. Yaşanan kaza ile ilgili detayları tekrarlamamak adına ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Evet, ülke gündemine yerleşen ve belli oranda farkındalık sağlayan bu olay sonunda ‘Mini Ada’ adlı insansı yerli robotun gövdesindeki ekran ve kafa kısmı parçalanmıştı. Mini Ada’nın kaplamasında oluşan çatlaklar, Akınrobotics tarafından giderildi. Tabi bu olayın ayrıca haber olmasını sağlayan olay, robotun tamir edilmesiyle ilgili değil. Mini Ada’ya arkadaşları tarafından hasta ziyareti yapılması olayın haber olmasını sağladı.

Mini Ada’ya Arkadaşlarından Hasta Ziyareti

Gözlerin içar açmaz “Nerdeyim ben, burası neresi?” diyerek Konyaspor‘un durumunu soran insansı yerli robot Mini Ada’yı, arkadaşları hasta yatağında yalnız bırakmadı ve bir ziyaret gerçekleştirdi. Mini Ada’yı ziyaret eden robotların Mini Ada’ya Konya’nın meşhur etli ekmeğini getirmesi ise sosyal medyada günün konusu oldu. Konyaspor atkısı takan robot ise sosyal medya mizahşörleri tarafından iyi bir malzeme oldu.

Krizi iyi yöneten Akınrobotics’i tebrik etmek istiyorum. Gerçekten de online itibar yönetiminin ufak dokunuşlarla nasıl olması gerektiğini göstermiş oldular. Şirketin olayla ilgili son açıklaması ise şöyle;

”Yaşanılan bu olay, salondaki elektronik sinyallerin yoğunluğundan dolayı oluşmuştur. Kaza sonucu sadece dış kaplamasında ufak çaplı çatlaklar oluşan robotun üzerinde, düşme ve çarpma sensörleri bulunmaktayken bu sensörlerin aktif edilmemesi neticesinde böyle bir olay gerçekleşmiş olup, bundan sonraki süreçte böyle bir olayın yaşanmaması adına tüm önlemler alınmış durumdadır. Aynı zamanda yeni geçmiş olduğumuz ‘plastik enjeksiyon’ sistemi ile de bundan sonra üretilecek robotlarımızın dış kaplaması herhangi bir düşme ya da çarpmaya karşı daha dayanıklı olacaktır 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir