IAB Türkiye 5.Olağan Genel Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

47 ülkede faaliyet gösteren, dijital reklamcılık sektörünün meslek örgütü IAB (İnteraktif Reklamcılık Derneği)’nin  Türkiye ayağı IAB Türkiye’nin 5.Olağan Genel Kurulu Toplantısı 16 Ocak’ta gerçekleştirildi.

Toplantıda 2019 – 2020 döneminde görev yapacak yönetim kurulu, denetim kurulu ve disiplin kurulu seçildi. Ayrıca toplantıda son üç dönemden bu yana IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Neslihan Olcay, IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

IAB Türkiye Yönetim Kurulu

Başkan

Neslihan Olcay (Reklamcılar Derneği)

Başkan Yardımcıları

Ayşen Akalın (Reklamverenler Derneği), Selim Gülmen (Turkuvaz Reklam Pazarlama)

Üyeler

Murat Göllü (Akbank), Dr. Mahmut Kurşun (Ciner Yayın Holding), Rima Erdemir (Demirören İnternet Yayıncılığı ve Yatırım), Yakup Erdoğan (Doğuş Yayın Grubu), Erhan Acar (Estetik Yayıncılık), Cemal Burak Yılmaz (Genart), Yeşim Öztekin (Google), Bülent Ayanoğlu (Hürriyet), Ekin İlyasoğlu Muslu (Logaritma Internet ve Bilgi Teknolojileri), Zeynep Taptık Bilgen (Netcom Medya), Atakan Demirci (Optimum Media Direction), Burak Ertaş (Sahibinden), Atakan Kural (Up İletişim Ve Medya Hizmetleri), Erdem Günay (Vivaki Turkey), Ayşe Ketenci (Vodafone), Didem Doğan (Yıldız Holding), Emrah Ateş (Zer Merkezi)

Yedek Üyeler

İlkan Gökyılmaz (Maksimum İletişim Hizmetleri), Selim Topaloğlu (Tooplay), Cüneyt Devrim (Ph Reklam Danışmanlık), Vadi Dipçin (Demirören TV Holding), Aytek Açık (Onedio), Banu Çelikkaya (Krea), Leyla Akcan (Carat Medya), Sezin Gül Tanrıverdi (Garanti Bankası), Mutlu Aytemur (Pınar Su), Türkiye Sinem Sandıkçı (L’Oréal)

IAB Türkiye Denetim Kurulu

Üyeler

Orsan Erksoy (Mynet), Elif Terzi Tezel (Ing Bank), Serkan Parker (Rafineri)

Yedek Üyeler

Latif Ali Yılmaz (SEM), Gönül Sayan Birkiye (MG Medya), Melda Barkın (MccannErickson)

IAB Türkiye Disiplin Kurulu

Üyeler

Orsan Erksoy (Mynet), Coşkun Yeşilbaş (Prosesgrup), Savaş Yılmazer (Admatic)

Yedek Üyeler

Ömer Umut Güleç (Nokta), Sesliharfler Görkem Uraz (Sesliharfler), Efe Volkan (Unilever)

Neslihan Olcay Kimdir?

1995-2010 yıllarında Initiative Media, Universal McCann ve Mindshare gibi global medya ajanslarında planlama uzmanlığından yönetici ortaklığa kadar farklı roller üstlendi. 2010-2017 yıllarında GroupM çatısı altında faaliyet gösteren Maxus’un CEO’su olarak görev yaptı.

Neslihan Olcay aynı çatı altında Wavemaker CEO’luğunu yürütmektedir. Olcay yakın zamana kadar eş zamanlı olarak GroupM Türkiye Chief Digital Development Officer olarak da çalışmalarını sürdürüyordu. 2011 yılından bu yana IAB Türkiye Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı olan Neslihan Olcay IAB Avrupa Eğitim Komitesi başkanlığını da yürütüyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir