Türkiye’nin en çok takip edilen bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Şubat 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Şubat ayının son haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat4”

Merhaba sevgili Branding Türkiye takipçileri. Şubat ayı geride kaldı ve takvimsel olarak baktığımızda kış mevsimini de geride bırakmış olduk. Har hafta olduğu gibi Şubat ayının son haftasında da beğendiğim ya da beğenmediğim birkaç reklamı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Haftanın Reklamları #Şubat4

Şubat ayının dördüncü haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat4”de 6 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Coca Cola, Buka Mobilya, Posta Gazetesi, Fusetea ait reklamlar oldu. Bu arada Fusetea ile ilgili 3 reklamı da bu hafta sizlerle paylaştım.

Şimdi sözü fazla uzatmadan bu hafta beğendiğim / beğenmediğim ve fakat sizlerle paylaşmaya karar verdiğim reklamlara geçiyorum.

Bende Son Durum: Beklenmedik Gol – Coca Cola

Sizin de bildiğiniz gibi Coca Cola yıllardan beri çok iyi ve akılda kalıcı reklamlar yapar. Bu defa da internet mecraları için bir reklam çekmişler. Konsol oyunlarının şahı FIFA 18’de kendine güvenen genç erkekler sosyal medya şifrelerine bahse giriyorlar. Kaybederlerse şifreleri sevgiliye gidecek. İzlemesi gayet keyifli olan bu reklama hep beraber göz gezdirelim.

Bi’ Değişik Mobilya – BUKA Mobilya

Haftanın bir diğer ilgi çeken reklamı da Gupse Özay’ın başrolünde oynadığı yeni bir mobilya markası olan BUKA Mobilya’nın reklamıydı. Televizyonlarda daha kısa bir şekilde gösterilen reklamın uzun versiyonunu şimdi buradan izliyoruz.

Festival Filmi Olsa Beğenirsiniz – Posta Gazetesi

Haftanın en iyi reklamı olarak bunu seçmemizde bir mahsur yoktur diye düşünüyorum. Bir çoğumuzun sosyal medyada yermek için kullandığı, Şiir Köşesi’nden bir kuple ile seyircisine sesleniyor Posta Gazetesi; “Festival filmi olsa beğenirsiniz di mi?”. Gerçekten de kısa ve öz bir şekilde seyirciye derdini anlatan bir reklam olmamış mı sizce de?

Kötü Reklamlar

Geçtiğimiz hafta bir çoğumuzun beğenmediği bazı reklamları da burada paylaşmıştık. Bu hafta da beğenilmeyen reklamları paylaşacağım. Bu hafta en beğenmediğim reklam FuseTea serisine aitti. Ve reklamı buraya, satırlarıma taşımak istiyorum. Eski FuseTea reklamlarını hatırlarsınız, içince böyle yürek yemiş bir hallere bürünen karakterler vardı. Hatta sloganı da şuydu; “bu rahatlık nerden geliyor?”. Evet, o güzelim reklamlar gitmiş yerine bunlar gelmiş. Reklam serisinin bir de Ergin Ataman’lı olanı vardı ama, onu ne yazık ki bulup buraya koyamadım. Mazur görün lütfen, hoşça kalın.

Gülse Birsel Yenilenen Fusetea Tadını Anlatıyor

Videoyu izlemek için YouTube’da ilgili başlığı kullanarak arama yapabilirsiniz.

Oğuzhan Koç Yenilenen Fusetea Tadını Anlatıyor

Videoyu izlemek için YouTube’da ilgili başlığı kullanarak arama yapabilirsiniz.

Aleyna Tilki Yenilenen Fusetea Tadını Anlatıyor

Videoyu izlemek için YouTube’da ilgili başlığı kullanarak arama yapabilirsiniz.

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olmaya aday olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için buraya tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Mart1

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.