Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat4

Merhaba sevgili Branding Türkiye takipçileri. Şubat ayı geride kaldı ve takvimsel olarak baktığımızda kış mevsimini de geride bırakmış olduk. Har hafta olduğu gibi Şubat ayının son haftasında da beğendiğim ya da beğenmediğim birkaç reklamı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bende Son Durum: Beklenmedik Gol – COCA COLA

Sizin de bildiğiniz gibi Coca Cola yıllardan beri çok iyi ve akılda kalıcı reklamlar yapar. Bu defa da internet mecraları için bir reklam çekmişler. Konsol oyunlarının şahı FIFA 18’de kendine güvenen genç erkekler sosyal medya şifrelerine bahse giriyorlar. Kaybederlerse şifreleri sevgiliye gidecek. Gayet keyifli izlemesi olan bu reklama hep beraber göz gezdirelim.

Bi’ Değişik Mobilya – BUKA Mobilya

Haftanın bir diğer ilgi çeken reklamı da Gupse Özay’ın başrolünde oynadığı yeni bir mobilya markası olan BUKA Mobilya’nın reklamı. Televizyonlarda daha kısa bir şekilde gösterilen reklamın uzun versiyonunu şimdi buradan izliyoruz.

Festival Filmi Olsa Beğenirsiniz – POSTA GAZETESİ

Haftanın en iyi reklamı olarak bunu seçmemiz de bir mahsur yoktur diye düşünüyorum. Bir çoğumuzun sosyal medyada yermek için kullandığı, Şiir Köşesi’nden bir kuple ile seyircisine sesleniyor Posta; “Festival filmi olsa beğenirsiniz di mi?”. Gerçekten de kısa ve öz bir şekilde seyirciye derdini anlatan bir reklam olmamış mı sizce de?

Geçtiğimiz hafta bir çoğumuzun beğenmediği bazı reklamlar da ekranlarımızda boy gösterdiler. Ben bunlardan en sevmediğim olan FuseTea serisini satırlarıma taşımak istiyorum. Eski FuseTea reklamlarını hatırlarsınız, içince böyle yürek yemiş bir hallere bürünen karakterler vardı. Hatta sloganı da şuydu; “bu rahatlık nerden geliyor?”. Evet, o güzelim reklamlar gitmiş yerine bunlar gelmiş. Reklam serisinin bir de Ergin Ataman’lı olanı vardı ama, onu ne yazık ki bulup buraya koyamadım. Mazur görün lütfen, hoşça kalın.

Gülse Birsel Yenilenen Fusetea Tadını Anlatıyor

Oğuzhan Koç Yenilenen Fusetea Tadını Anlatıyor

Aleyna Tilki Yenilenen Fusetea Tadını Anlatıyor

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir