Hundai’dan Tesla’ya Mesaj Var: “Senin Sıran Elon”

Geçtiğimiz haftanın en rekabetçi reklamı Hundai’dan geldi. Elektrikli araç konusunda dünya çapında bir marka haline gelen Tesla’ya, biboardlardan seslenen Hundai, hazırladığı reklamlarda Elon Musk’a, “Senin Sıran Elon” şeklinde anlamlı bir mesaj gönderdi 

Dünyaca ünlü girişimci Elon Musk’ın kurduğu Tesla sayesinde son yıllarda elektrikli araçların önemi iyiden iyiye kavranmaya başlandı. Bu alanda en popüler ve çığır açan gelişmeleri Tesla’da görmeye alışsak da diğer markalar da elektrikli araç piyasasına girmek ve kendilerini tüketiciye kabul ettirmek konusunda ciddi bir uğraş içerisindeler.

Hundai, geçtiğimiz hafta “Electrek” isimli sitesinden SUV sınıfındaki yeni elektrikli aracı olan Hyundai Kona Electric’i duyurmuştu. Yakın gelecekte seri üretimi yapılacak olan araç için firma şimdiden reklam yapmaya başladı. Hatta Hyundai, Kona Electric adını taşıyan yeni arabasının tanıtımı için Avrupa’nın bazı şehirlerinde billboardlar kiraladı ve bu billboardlarda arabadan daha çok “Senin sıran, Elon.” ifadesi dikkat çekti demek yanlış olmaz. Bu durum global markaların rekabetçi reklam anlayışını gözler önüne sermesi açısından önem taşıyor.

Bu noktada gerçek anlamda bir rekabetin olabilmesi için aracın piyasaya sürülmesi ve tüketicinin algısında Tesla gibi bir yer edinmesi gerekiyor.

Basit bir karşılaştırma sonucu…

İki markanın elektrikli araçları arasında basit bir karşılaştırma yapıldığında: Hundai’nin piyasaya süreceği Hyundai Kona Electric adlı araç  saatte 167 km maksimum hıza sahip olduğunu ve tek seferde kat edebileceği ve mesafenin 470 km olacağını buna karşılık Tesla’nın SUV aracı Tesla Model X‘in ise tek seferde 475 km yol kat edebildiğini görürüz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir