Branding Türkiye’nin sevilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Mart 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Mart ayının birinci haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart1”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Mart ayının ilk haftasında televizyonlarda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım. Tabi öncelikle bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Bu vesileyle markaların kadınlar günü için birbirinden güzel reklamlar hazırladığını da belirtelim.

Yıl boyunca reklam vermeyen bir çok marka da bu özel günde kendilerini izleyicinin karşısına atıyorlar. Böyle olunca da birbirinden kaliteli işler ortaya çıkıyor. Böyle özel günlerde çekilen reklamların temaları ve replikleri genelde aynı olsa da bazı işler farklılıklarını ortaya koyarak bir şekilde ön plana çıkmayı başarıyor.

Haftanın Reklamları #Mart1

Mart ayının birinci haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart1”de 6 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Karaca, TEB, AXA Sigorta, Axe, Lassa ve Elidor‘a ait reklamlar oldu.  Şimdi bu kaliteli işlerin ortaya koyulduğu ve benim satırlarıma dahil ettiğim 6 reklama hep birlikte göz atalım.

Karaca – 8 Mart Dünya Kadınlar Günü #Benİstersem

Kadın dediğin bulaşıkları değil, tabuları yıkar. Yerleri değil, alnının terini siler. Hesap vermez, hesap ister. Başını değil, demirleri eğer. Kadın dediğin her şeyi bilir, asla pes etmez.

Karaca haklı beyler!

TEB – #ElAlemNeDer

#ElAlemNeDer demeden hayallerinin peşinden giden cesur kadınlar, el alemi değil sizi dinliyoruz. Bu mottoyla yayınlanan reklamda kadınlar kendilerine muhalif ve ayak bağı olan bir takım iç sesler duyuyor. Ancak yine de pozitifliklerinden ve duruşlarından bir şey kaybetmiyorlar.

AXA SİGORTA – #GÖRSÜNLER Kadınlar Günü Filmi

Bunca duygu dolu reklam içinde Axa Sigorta’dan tempolu ve coşkulu bir biçimde kadının gücünü göstererek ön plana çıkaran bir reklam geldi. Son dönemde zaten çok iyi reklamlarla gündeme gelen firmanın ajansını buradan tebrik etmek istiyorum. Bravo Axa Sigorta!

Axe – Sessiz Kalmıyoruz

Kadınların yaşadıkları bir çok zorluğu, erkeğin bir özür dilemesiyle nasıl atlattığını ve durumun bu şekilde nasıl olumlu bir hal aldığını ortaya koyan Axe reklamı haftanın öne çıkan reklamları arasında kendine yer buldu. Tebrikler Axe!

Lassa – Kadınlar Olmasa Bu Kadar Sağlam Olabilir Miydi Lassa? #KadınGibiSağlam

Lassa kendi bünyesinde çalışan kadınlar üzerinden başta Türkiye’deki kadınlar olmak üzere bütün dünya kadınlarını selamlıyor. Ve bu şekilde kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor.

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olmaya aday olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için buraya tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Mart2

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.