Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart1

Merhaba, sevgili Branding Türkiye okuyucuları. Öncelikle bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Mart ayının gelmesiyle beraber markaların kadınlar günü için yaptığı birbirinden güzel reklamları izledik 1 hafta boyunca…

Yıl boyunca reklam vermeyen bir çok marka da bu özel günde kendilerini izleyicinin karşısına atıyorlar. Böyle olunca da birbirinden kaliteli işler ortaya çıkıyor. Böyle özel günlerde çekilen reklamların temaları ve replikleri genelde aynı olsa da bazı işler farklılıklarını ortaya koyarak bir şekilde diğerlerinden ön plana çıkmayı başarıyorlar.

Şimdi bu kaliteli işlerin ortaya koyulduğu ve benim satırlarıma dahil ettiğim reklamlardan 6 tanesine göz atıyoruz.

Karaca – 8 Mart Dünya Kadınlar Günü #Benİstersem

Kadın dediğin bulaşıkları değil, tabuları yıkar. Yerleri değil, alnının terini siler. Hesap vermez, hesap ister. Başını değil, demirleri eğer. Kadın dediğin her şeyi bilir, asla pes etmez.

Karaca haklı beyler!

TEB – #ElAlemNeDer

#ElAlemNeDer demeden hayallerinin peşinden giden cesur kadınlar, el alemi değil sizi dinliyoruz. Bu mottoyla yayınlanan reklamda kadınlar kendilerine muhalif ve ayak bağı olan iç sesleri duyuyor, yine de pozitif yüzleri ve duruşlarından bir şey kaybetmiyorlar.

AXA SİGORTA – #GÖRSÜNLER Kadınlar Günü Filmi

Bunca duygu dolu reklam içinde Axa Sigorta’dan tempolu ve coşkulu bir biçimde kadının gücünü gösteren ve ön plana çıkaran bir reklam geldi. Son dönemde zaten çok iyi reklamlarla gündeme gelen firmanın ajansına buradan tebrik etmek istiyorum. Bravo Axa.

Axe – Sessiz Kalmıyoruz

Kadınlarımızın yaşadıkları bir çok zorluğu erkeğin bir özür dilemesiyle bile nasıl değiştiği ve olumlu bir hal aldığını ortaya koyan bu Axe reklamı haftanın önde gelen reklamları arasında kendine yer bulmayı başardı.

Lassa – Kadınlar Olmasa Bu Kadar Sağlam Olabilir Miydi Lassa? #KadınGibiSağlam

Lassa kendi kadın çalışanları üzerinden bütün dünya ve ülke kadınlarını selamlıyor ve bu özel günlerini kutluyor.

Elidor – “EL ALEM COLLECTION” #hepkendiyolumuzda

Kadınlar günü için hazırlanan reklamlarda Elidor ve TEB’in “elalem ne der” mottosunda pişti olduğuna tanıklık ettik. Ama her iki reklamda gerçekten de haftanın iyi işleri arasında yer alıyorlar. Elidor’un bu keyifli videosuyla beraber bu haftanın da son reklamı izlemiş oluyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir