Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat1

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Şubat ayının ilk haftasında televizyonlarda ve internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere bu yazımda aktaracağım.

Geçtiğimiz haftalarda devamlı olarak beğendiğim reklamları sizinle paylaşıyordum. Ama bu hafta gerçekten berbat olan 2 reklam videosunu da sizlere ulaştıracağım. Viral reklam yaparken ya viral olduğunu belli edelim ya da gerçekten profesyonel bir şey yapalım. Sonuçta, izleyici eskisi gibi her verilene “eyvallah” demiyor. İlk paragrafı boş laflarla doldurmadan, haftanın reklamlarına geçiyorum.

Dr. Mehmet Öz “Beş Duyu” – THY

Haftanın belki son 3 haftanın en güzel reklamı olmuş bu çalışma… Daha önceki THY reklamlarından farklı olarak bu reklamda anlatılmak istenen duygu izleyiciye tümüyle geçiyor. İnsan bedeninin, aklının ve hislerin yapabileceklerinin sınır olmadığını hayretler içinde izledim bu reklam sırasında.

İnsan gerçekten mükemmel bir varlık. Gururumuz Mehmet Öz’ün karizmatik sesi ve aksanına karşı duyduğum saygıyı da belirtmeden geçmek istemiyorum.

Sevgililer Günü – GittiGidiyor

Bu haftanın yüzde hafif bir gülümsemeye neden olan reklamı olarak bu reklamı buraya bırakıyorum. Erkek karakter konuşurken sevgili kadınlarımız gerçekten sevgililer gününü mü algılıyor? Bu konuyu çok merak ediyorum, lütfen yorumlarda bunu belirtin. Son olarak bu reklam geçen senenin reklamı olmalı ki, zira geçen sene Barcelona-Paris maçı 14 Şubat’taydı. 😊

Gelelim kötü reklamlara; kötü reklam, kötü oyunculuk, anlatılmak istenen şey “?” belli değil ve gereksiz uzun 2 reklamı arka arkaya verelim. Bu yorumlarım her iki reklam için de geçerli ne yazık ki. Sanırım internet reklamı olduğu için bu işler planlanırken veya çekilirken iyi ajanslarla çalışılmamış…

Kötü reklam 1:

Hazır mısınız? – Marmara Park

Kötü Reklam 2:

Yok Artık Dedirten Evlilik Teklifi – Çiçek Sepeti

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir