Dijital dünyanın marka mecrası Branding Türkiye’nin yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Şubat 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Şubat ayının birinci haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat1”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Şubat ayının ilk haftasında televizyonlarda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım. Geçtiğimiz haftalarda genel olarak beğendiğim reklamları sizinle paylaşıyordum. Ama bu hafta bir değişiklik yapacağım ve gerçekten berbat olan 2 reklamı sizlerle paylaşacağım.

Sevgili markalar; viral reklam yaparken ya viral olduğunu belli edelim ya da gerçekten profesyonel bir şey yapalım… Sonuçta, izleyici eskisi gibi her verilene “eyvallah” demiyor.

Haftanın Reklamları #Şubat1

Şubat ayının birinci haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat1”de 4 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Türk Hava Yolları (THY), GittiGidiyor, Marmara Park ve Çiçek Sepeti‘ne ait reklamlar oldu. Biraz önce belirttiğim gibi bu reklamların 2’si iyi 2’si ise kötü!

Şimdi sözü fazla uzatmadan bu hafta beğendiğim / beğenmediğim ve fakat sizlerle paylaşmaya karar verdiğim reklamlara geçiyorum.

Dr. Mehmet Öz “Beş Duyu” – THY

THY’nin bu reklam haftanın hatta son 3 haftanın en güzel reklamı olmuş diyebilirim. Daha önceki THY reklamlarından farklı olarak bu reklamda anlatılmak istenen duygu izleyiciye tümüyle geçiyor. İnsan bedeninin, aklının ve hislerin yapabileceklerinin sınır olmadığını hayretler içinde izledim bu reklam sırasında. İnsan gerçekten mükemmel bir varlık. Gururumuz Mehmet Öz’ün karizmatik sesi ve aksanına karşı duyduğum saygıyı da belirtmeden geçmek istemiyorum.

Sevgililer Günü – GittiGidiyor

Bu haftanın yüzlerde hafif bir gülümsemeye neden olan reklamı olarak GittiGidiyor’un bu reklamını buraya bırakıyorum. Erkek karakter konuşurken, kadınlar gerçekten sevgililer gününü mü algılıyor? Bu konuyu çok merak ediyorum, lütfen yorumlarda bunu belirtin. Son olarak bu reklam geçen senenin reklamı olmalı ki, zira geçen sene Barcelona-Paris maçı 14 Şubat’taydı.

Kötü Reklamlar

Şimdi gelelim kötü reklamlara… Kötü reklam, kötü oyunculuk, anlatılmak istenen şey ne belli değil ve gereksiz uzun olan bu 2 reklamı arka arkaya veriyorum. Bu yorumlarım her iki reklam için de geçerli ne yazık ki. Sanırım internet reklamı olduğu için bu işler planlanırken veya çekilirken iyi ajanslarla çalışılmamış…

Hazır mısınız? – Marmara Park

Videoyu izlemek için YouTube’da ilgili başlığı kullanarak arama yapabilirsiniz.

Yok Artık Dedirten Evlilik Teklifi – Çiçek Sepeti

Videoyu izlemek için YouTube’da ilgili başlığı kullanarak arama yapabilirsiniz.


💡 Haftanın Reklamları #Şubat2

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.