Bütünleşik pazarlamaya dair her şeyin yer aldığı Branding Türkiye’nin, yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Şubat 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Şubat ayının üçüncü haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat3”

Merhaba, sevgili Branding Türkiye okuyucuları yaklaşık 1 aydır bu sitede sizler için her hafta birkaç reklamı gündeme getiriyorum. Ve bunun sonucunda oldukça hoş geri dönüşler alıyorum. Bu yüzden hepinize teşekkür ettikten sonra, hızlıca bu hafta ile ilgili değerlendirmelere geçiyorum. Bazı ajanslar ve markalar 14 Şubat Sevgililer Günü‘nü unutanlar için bu tarz reklamlarını geçtiğimiz haftada yayında tutmaya devam ettiler. Geçen hafta diğerlerinden bir adım öne çıkan ve yine birbirinden güzel reklamlar hemen yazının devamında… İşte “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat3″

Haftanın Reklamları #Şubat3

Ocak ayının ilk haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları Şubat3″te 5 farklı reklama yer verdik. Bunlar; IKEA, turna.com, Allianz Türkiye markalarına ait reklamlar oldu. Bu hafta Turna.com‘un 2 reklamına yer verdiğimiz detayını da aktardıktan sonra sözü çok uzatmadan reklam filmlerini incelemeye başlayalım.

Eve Gidelim – IKEA

Bu haftanın en eğlenceli reklam filmi ise IKEA’dan geliyor. Dışarıda sıkılan ve evde oyun oynamak isteyen bir sürü yaramaz ve sevimli yumurcak görüyoruz bu reklam filminde… IKEA haksız değil. Yalnız, hangimiz IKEA mağazalarında gezinirken oyuncak reyonuna bakmadan geçebiliyoruz ki?

Siz Hiç Uçuş İptal Ettiniz Mi? – Turna.com

Siz Hiç Bedavaya Uçtunuz Mu? Bagaj?

turna.com ilk günden bu zamana modern ve esprili reklamlarla karşımızı çıkıyor. Bu hafta DA iki yeni reklam filmiyle izleyiciye selam verdiler. Ben ayırt edemediğim için bu iki güzel ve esprili reklamı aynı paragrafta arka arkaya vermek istiyorum. 🙂

Yola Her Çıktığında #AllianzSeninle – Allianz Türkiye

Haftanın en duygu dolu reklam filmi Allianz’dan geldi. Bir baba ve kızının bir süreliğine ayrılacak olmasını duygu dolu bir metin, senaryo, müzik eşliğinde izleyiciye aktarıldığı reklam filminde “hiçbir şeyin sevdiklerimizden daha önemli olmadığı” konusuna vurgu yapılıyor.

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olmaya aday olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için buraya tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Şubat4

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.