Branding Türkiye’nin sevilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Mart 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Mart ayının ikinci haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart2”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Mart ayının ikinci haftasında televizyonlarda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım. Evet, Mart ayının da ortasına geldik. Artık havalar iyice ısınmaya ve hayat renklenmeye başladı. Yaz ürünlerinin ve markalarının reklamlarını bundan sonra daha sık göreceğimizden hiç şüphemiz yok.

Geçtiğimiz hafta “Kadınlar Günü” vesilesiyle akıllarda kalıcı ve etkili birbirinden güzel reklamlar izledik. Mart ayının 2. haftası için seçtiğim reklamlara geçmeden önce Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü de kutlamak istiyorum.

Haftanın Reklamları #Mart2

Mart ayının ikinci haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart2”de 4 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Turkcell, Petrol Ofisi ve Dove‘a ait reklamlar oldu. Bu arada Pepsi’nin reklam filminin uzun versiyonu da olduğu için bu hafta toplamda 5 video izleyeceğinizi belirtelim.

O halde artık bu haftanın öne çıkan reklamlarını izleyelim. İşte karşınızda Mart ayının 2. haftasında dikkatleri üzerine çeken reklamlar!

Turkcell – Bursa’ya Özel, Bursa Mobile!

İlk reklamımız Turkcell’den geliyor. Kurulduğu ilk günden bu yana reklama çok para harcayan ve bu anlamda deyim yerindeyse elinden geleni ardına koymayan Turkcell bu defa Bursa özelinde çıkarmış olduğu Bursa Mobile ile ilgili bir reklam filmi yayınladı.

Daha önce takımlar ve bazı meslek grupları için Turkcell tarafından çıkarılan hatları duymuştuk ama Bursa Mobile ürününün şehir bazlı kurgulanmış ilk hat olduğunu düşünüyorum. Bursa özelindeki bu hattın başlangıç numarası da farklı manası da…

Sloganı da şöyle; “Telefonunda 0516’lı bir numara görürsen bil ki seni bir memleketlin, memleketin Bursa arıyor!”

Petrol Ofisi – Türkiye’nin Ofisi

Haftanın bir diğer güzel reklamı da yine duygularımıza hitap eden bir yerli markadan, Petrol Ofisi’nden geliyor. Çok zaman TurkPetrol ile karıştırılan ve “hâlâ var mı o ya?” tepkileri ile andığımız Petrol Ofisi 77. yaşı için güzel bir reklam hazırlamış.

Reklamdan dikkatimi çeken bir alıntı paylaşmak istiyorum ardından sizi reklamla baş başa bırakacağım; “77 yıldır, güvenin, cesaretin, ilerlemenin, Türkiye’nin Ofisi, Petrol Ofisi”

DOVE – Benim Güzelliğim #rakamlarınötesinde

Bu reklamı kadınlar günü ya da öncesinde izlediğimi hatırlamıyorum. Marka burada bir çok reklamın arasından sıyrılmak için 7 Mart’ın hemen ardından bu reklamı yayına almış olabilir. Dove kadınlarımızın hislerine tercüman oluyor ve bazı portreleri ekranlarımıza taşıyor.

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olmaya aday olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için buraya tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Mart3

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.