Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart2

Merhaba, sevgili Branding Türkiye takipçileri. Mart ayının da ortasına geldik. Artık havalar iyice ısınmaya ve hayat renklenmeye başladı. Yaz ürünlerinin ve markalarının reklamlarını bundan sonra daha sık göreceğimizden hiç şüphemiz yok.

“Kadınlar Günü”nde akıllarda kalıcı ve etkili birbirinden güzel reklamlar izledik. Mart ayının 2. Haftası için seçtiğim reklamlara geçmeden önce Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutlamak istiyorum.

Herkese keyifli okumalar.

Bursa’ya Özel, Bursa Mobile! – TURKCELL

İlk reklamımız Turkcell’den geliyor. Kurulduğu ilk günden bu yana reklama çok para harcayan elinden geleni ardına koymayan ve büyük bir başarı yüzdesi elde (reklam etkisi) eden Turkcell Bursa için yeni bir hat çıkarmış.

Daha önce takımlar ve bazı meslek grupları için çıkarılan hatları duymuştuk ama, şehir bazlı çıkarılmış ilk hat olduğunu düşünüyorum bu hareketin. Numarası da farklı manası da. Sloganı da şöyle; “Telefonunda 0516’lı bir numara görürsen bil ki seni bir memleketlin, memleketin Bursa arıyor!”

Türkiye'nin Ofisi – PETROL OFİSİ

Haftanın bir diğer güzel reklamı da yine duygularımıza hitap eden bir yerli markadan geliyor, Petrol Ofisi. Çok zaman TurkPetrol ile karıştırılan ve “hâlâ var mı o ya?” tepkileri ile andığımız Petrol Ofisi 77. Yaşı için güzel bir reklam hazırlamış.

Reklamdan bir kısım; 77 yıldır, güvenin, cesaretin, ilerlemenin, Türkiye’nin Ofisi, Petrol Ofisi

Benim Güzelliğim #rakamlarınötesinde – DOVE

Bu reklamı kadınlar günü ya da öncesinde izlediğimi hatırlamıyorum. Marka burada bir çok reklamın arasından sıyrılmak için 7 Mart’ın hemen ardından bu reklamı yayına almış olabilir. Dove kadınlarımızın hislerine tercüman oluyor ve bazı portreleri ekranlarımıza taşıyor.

Messi, Marcelo, Kroos, Lloyd ile Futbolu Doyasıya Yaşa! – PEPSİ

İçinde 1 futbolcu olan reklam beğenilir. 2 futbolcu olan reklam sevilir. 2’den fazla futbolcu olan reklamlarsa efsane olur. Tarih bunu ispatlayan bir çok reklam örneği ile dolu.

Pepsi’nin bu reklamı diğer efsanelerle kıyasladığımda pek beğenmesem de müziği ve coşkusu ise bu hafta listemize girmeyi başarıyor. Lloyd isimli arkadaşın da futbolcu değil de müzisyen olduğu hatırlatmakta fayda var 😊

Uzun Versiyon

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir