Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Ocak2

Siz değerli Branding Türkiye okuyucuları ve takip edenleri için geçtiğimiz hafta başlattığımız “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” serisinde ikinci haftanın reklamlarını ele alıyoruz. Ocak ayının son on günü içinde ben televizyonlarda ve internet portallarında pek kayda değer reklamlara rastlamadım. Sanırım bütün markalar bütçelerini “14 Şubat” için saklıyorlar. Neyse, sözü fazla uzatmadan bu hafta beğendiğim ve sizlerle paylaşmaya karar verdiğim 3, 4 reklama hızlıca geçiyorum.

Akbank 70 Yaşında, 70’iz! – AKBANK

İlk reklam ülkemizin köklü şirketlerinden, bir bankacılık devi. Akbank; 70 yıldır ülkenin finansmanına ve büyümesine nasıl katkı yaptığından bahsediyor.

Söz Sende – REGAL

Sıradaki reklam filmimiz Regal’den geliyor. İzlerken “Vay anam bu ne güzel Karadeniz şivesidir” dedirten reklam filminde Regal’in kocaman bir çamaşır makinesinden bahsediliyor. (Bu arada reklamda yer alan sempatik oyuncunun Yasemin Sakallıoğlu @yasemoz88 mu yoksa Buse Sinem İren @buusesi mi olduğu konusunda siz de benim gibi ikilemde kalın istemiyorum. Cevap; Buse Sinem İren)

Hayat Tamircisi – TURKCELL

Turkcell’in duyguları darmadağın ettiği reklamı bu haftanın tartışmasız en iyisi. Adeta bir “iyilik meleği” olarak yüzlerce hayvanın hayata tutunmasına vesile olan Hasan, şimdi de Turkcell destekli bir 3D yazıcı sayesinde (yanlış tahmin etmiyorsam) Mardinli Hattap’ın yeni biyonik eline kavuşmasına vesile oluyor. Reklamda MFÖ’den Fuat abinin de Hattap’ın bir jestine tanık oluyoruz.

Ferhat – FALIM

Haftanın son reklam filminde ise Falım yüzümüzde küçük bir gülümseme bırakıyor. Evde kaldıklarını iddia eden kızlar için Ferhat duvarları delmektedir. Şirin’in aşırı istekli ve yönlendirici davranışları sonrasında ise Ferhat ile Şirin birbirlerine kavuşurlar.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir