Popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Ocak 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Ocak ayının ikinci haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Ocak2”

Siz değerli Branding Türkiye okuyucuları ve takipçileri için geçtiğimiz hafta başlattığımız “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” serisinde Ocak’ın ikinci haftasında gösterilen reklamları ele alıyoruz. Ocak ayının son 10-15 günü içinde ben televizyonlarda ve internet portallarında pek kayda değer reklamlara rastlamadım. Sanırım bütün markalar bütçelerini “14 Şubat” için saklıyorlardı.

Haftanın Reklamları #Ocak2

Ocak ayının ikinci haftası boyunca ve ay sonuna kadarki dönemi kapsayan dönemde yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Ocak2”de 4 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Akbank, Regal, Turkcell ve Falım‘a ait reklamlar oldu. Şimdi sözü fazla uzatmadan bu hafta beğendiğim ve sizlerle paylaşmaya karar verdiğim reklamlara hızlıca geçiyorum.

Akbank 70 Yaşında, 70’iz! – AKBANK

İlk reklam ülkemizin köklü şirketlerinden, bir bankacılık devi. Bu reklam filmiyle Akbank; 70 yıldır ülkenin finansmanına ve ekonomik büyümesine nasıl katkı yaptığından bahsediyor.

Söz Sende – REGAL

Sıradaki reklam filmimiz Regal’den geliyor. İzlerken “Vay anam bu ne güzel Karadeniz şivesidir” dedirten reklam filminde Regal’in kocaman bir çamaşır makinesinden bahsediliyor. (Bu arada reklamda yer alan sempatik oyuncunun Yasemin Sakallıoğlu @yasemoz88 mu yoksa Buse Sinem İren @buusesi mi olduğu konusunda siz de benim gibi ikilemde kalın istemiyorum. Cevap; Buse Sinem İren)

Hayat Tamircisi – TURKCELL

Turkcell’in duyguları darmadağın ettiği reklamı bu haftanın tartışmasız en iyisi. Adeta bir “iyilik meleği” olarak yüzlerce hayvanın hayata tutunmasına vesile olan Hasan, şimdi de Turkcell destekli bir 3D yazıcı sayesinde (yanlış tahmin etmiyorsam) Mardinli Hattap’ın yeni biyonik eline kavuşmasına vesile oluyor. Reklamda MFÖ’den Fuat abinin de Hattap’ın bir jestine tanık oluyoruz.

Ferhat – FALIM

Haftanın son reklam filminde ise Falım, yüzümüzde küçük bir gülümseme bırakıyor. Evde kaldıklarını iddia eden kızlar için Ferhat duvarları delmektedir. Şirin’in aşırı istekli ve yönlendirici davranışları sonrasında ise Ferhat ile Şirin birbirlerine kavuşurlar.

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Şubat1

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.