Twitter’da abonelik dönemi başlıyor. Twitter’ın ilk ücretli abonelik sistemi olan ve Twitter Blue olarak adlandırılan sistemle birçok yeni özellik kullanıma sunulacak.

Twitter, kullanıcılarına birçok yenilik sunan ücretli abonelik sistemini, Twitter Blue’yu kullanıma sundu. Twitter Blue’da tweet geri alma, koleksiyonlar oluşturma, okuma modu başta olmak üzere birçok özellik varı.

İşte detaylar!

Twitter’da Abonelik Dönemi

Kullanıcıların “tweet” olarak bilinen postları yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde olduğu popüler sosyal medya uygulaması Twitter,  “Blue” adı altında topladığı yeni özellikleri kullanıcılarına duyurdu.

Twitter Blue’ya abone olan kullanıcılar, “Tweeti Geri Al” seçeneği ile zaman akışında yayınlamadan önce en fazla 30 saniye kadar bir zamanlayıcı kurup önizleme yapabilecekler. Böylece kullanıcılar bir tweeti paylaştıktan sonra silip yeniden paylaşmak zorunda kalmayacak. 30 saniye sınırlaması bazı kullanıcılar için yeterli görülmese de bu süre içinde gönder tuşuna basıldığında tweetin silinmeyip önizlenebilmesi aslında kullanıcılara büyük bir fırsat sunuyor.

Bu arada Twitter Blue abonesi olan Twitter kullanıcıları gündemdeki haberleri ve makaleleri içeren tweetleri okumak için “Okuma Modu”nu aktif edebilecekler. Ayrıca günün haberlerine reklamsız erişim fırsatı da yine Twitter Blue sayesinde mümkün olacak. Kullanıcıların favori tweetlerine kolayca erişim sağlayıp, kategorilere ayırabileceği “Koleksiyonlar” özelliği de Twitter Blue ile gelen özellikler arasında!

Twitter Blue Abonelik Ücreti Ne Kadar? 

Twitter Blue ile gelen yenilikler böyleydi. Peki abonelik ücreti ne kadar? Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Twitter Blue’nun abonelik ücreti ABD’de 2,99 dolar olarak açıklandı. Öte yandan aynı hizmetin İngiltere fiyatı 2,49 sterlin olacak. Twitter Blue’nun Türkiye fiyatı ise 30,99 TL olarak belirlendi.

Bu fiyat karşılığında Twitter Blue kullanıcıları bahsettiğimiz ayrıcalıkların yanı sıra The Washington Post, The Atlantic, Reuters gibi yayınların makalelerine reklamsız erişim de sağlayabilecekler.

Aboneliğin Avantajları

Twitter’ın, kısa bir süre önce abonelik planlarını desteklemek için satın aldığı haber okuma sitesi olan Scroll ve yeni ürün teklifleri oluşturmak için sesli bir sosyal hizmet olan haber bülteni şirketi Revue and Breaker, Twitter Blue’nun bir parçası oldu. Bu detay önemli. Çünkü şirketin ilk ücretli ürünü (Twitter Blue); abonelerine, severek takip ettikleri yayıncıların içeriğini reklamsız bir şekilde sunacak.

Tüm bunlara ek olarak Twitter Blue aboneleri, kendilerine özel müşteri hizmetleri destek ekibinden yararlanabilecekler. Son olarak, aboneler Twitter ikon rengini ve uygulama içindeki görünümü istedikleri gibi değiştirebilecekler. 

Twitter, ilk kez sunduğu bu ücretli hizmetin mecrayı daha ileriye taşıyacağını savunuyor. Gerçekten de bu yenilikle birlikte şirketin hisseleri de yüzde 1.1 yükseldi. 


💡 A’dan Z’ye Twitter

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.