Branding Türkiye’nin ilgiyle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Mayıs 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Mayıs ayının birinci haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mayıs1”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Mayıs ayının birinci haftası boyunca televizyonlarda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım. Ancak öncelikle belirteyim; 23 Nisan, 1 Mayıs, Branding Türkiye etkinlikleri, seyahatler derken geçen hafta sizin için “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nı yazamadım.

Haftanın Reklamları #Mayıs1

Evet, geçen haftayı es geçmiş olduk. O yüzden bu hafta 23 Nisan reklamlarının da olduğu 3 reklamı inceledim. Diğer bir ifadeyle Mayıs ayının birinci haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mayıs1”de 3 farklı markanın 3 reklamına yer verdik. Bunlar; ING Bank Türkiye, Vestel ve Akbank’a ait reklamlar oldu.

Dilerseniz şimdi lafı fazla uzatmadan bu haftanın reklamlarına geçelim. Herkese iyi seyirler, iyi okumalar…

ING Bank Türkiye – Kızlar da Yapar Erkekler de

Geçtiğimiz 2 hafta içinde buradan sizlerle paylaşmayı sabırsızlıkla beklediğim reklam buydu. Televizyonda kısa versiyonunu izledik. İnternette ise uzunca izleme şansımız oldu. ING bu ülkenin çocuklarını; “kadın=erkek” denklemi üzerinden bizlere anlatıyor.

VESTEL – Çocuklar Hayata Dokunsun

Vestel’den günümüz çocuklarının ve anne – babaların en büyük sorunlarından birisi olan “teknoloji bağımlılığı” için kamu spotu tadında bir reklam geldi. Bu 23 Nisan’da teknoloji evde kalsın, biz sevdiklerimizle dışarı çıkalım. Çünkü teknoloji hayatı kolaylaştırmak için var. Hayatı kaçırmak için değil.

AKBANK – Akbank Yatırım Hizmetleri, Instagram’da Mutluluklar 

Instagram reklamcılığını da buraya konu ediyoruz ya, bakalım sırada ne var. Ama, şu yapılan işin muazzamlığına bir bakın. Akbank döktürmüş, overlok makinesini ayağımıza getirmiş. 🙂

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde bu haftalık da yolculuğumuzun sonuna geldik. Bildiğiniz üzere burada hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Mayıs3

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.