Branding Türkiye’nin ilgiyle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Mayıs 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Mayıs ayının üçüncü haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mayıs3”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, her hafta olduğu gibi Mayıs ayının ikinci haftası boyunca televizyonda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım. Ancak öncelikle herkese Hayırlı Ramazanlar demek istiyorum.

Ramazan ayı gelince böyle bir huzurlu, ulvi mesajlarla dolu, birbirine bağlılık temalı reklamların sayılarında genelde artış olur. Aslında böyle olması iyi de oluyor ben genellikle klişe olsalar da “Ramazan ayı” temalı reklamları beğeniyorum.

Haftanın Reklamları #Mayıs3

Bu hafta toplamda 5 ayrı reklamı inceledim. Diğer bir ifadeyle Mayıs ayının üçüncü haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mayıs3”de 5 farklı markanın 5 reklamına yer verdik. Bunlar; Selpak, Vodafone, Reis Gıda, Arabam.com ve Rexona‘ya ait reklamlar oldu.

Dilerseniz şimdi lafı fazla uzatmadan bu haftanın reklamlarına geçelim. Herkese iyi seyirler ve iyi okumalar. 🙂

Selpak – Ön Yargıları Silelim

Kadınların sürekli olarak uğradığı negatif ayrımcılığa dur diyen Selpak, bu reklamıyla gözyaşlarını başarıları için dökmüş kadınları ekranlarımıza taşıyor. Gerçekten de artık ön yargılarımızdan kurtulmanın vakti gelmedi mi?

Vodafone – Vodafone Güvenle Kapsar

Vodafone bu konsept reklamların sanırım 4 ya da 5.’sini bizlere sunuyor. Daha önce olanların aksine Vodafone bu reklamıyla deyim yerindeyse  izleyiciyi ters köşe yaptı. Geçtiğimiz günlerin kaliteli ve başarılı reklamlarından bir diğeri de elbette bu iş oluyor sevgili reklamseverler. İyi seyirler.

Reis Gıda – Paylaşmaya Niyet Edelim #BirTabakPaylaş

Ramazan ayının anlam ve önemine uygun bir reklam hazırlayan Reis Gıda, #BirTabakPaylaş mesajıyla karşımızda.

Paylaşmanın esas olduğu bu günlerde hem sosyal mesaj hem de bir yardımlaşma kampanyasının yürütücülüğünü üstlenen marka için biz de birer boş tabak fotoğrafını #BirTabakPaylaş etiketiyle sosyal medyada paylaşıp bu güzel iyilik hareketine ortak oluruz öyle değil mi?

Arabam.com – Türkiye’nin Araba Motoru

İşte uzun zamandır severek izlediğim ve buradan tüm dünyaya “ben bu reklamı çok seviyorum” diye haykırmayı beklediğim o güzelim reklam karşınızda. Araba, araba, araba, arabaa, aaraba, araaba… Arabam.com güzel ve herkese tesir edecek bir mesajla (Türkiye’nin Araba Motoru) bu haftaki reklamını hazırlamış. Buyurun sizi reklamla baş başa bırakıyorum.

Rexona – #BurunlarınSelametiİçin

Son olarak neresinden bakarsak bakalım kötü bir reklam olan Orhan Gencebay‘lı Rexona reklamı ile bu haftaki Haftanın Reklamları köşesine veda ediyoruz. Reklam her yönüyle kötü olsa da kendisi hakkında konuşturmayı mutlaka başaracaktır. Belki de başardı. Baksanıza olumsuz dahi olsa burada bile reklamdan bahsediyoruz. Neyse, sana puanım 0 kanka! 🙂

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde bu haftalık da yolculuğumuzun sonuna geldik. Bildiğiniz üzere burada hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Ocak1

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.