Fleetcorp İflas Etti 26 Bin Araç Satılığa Çıktı

Araç kiralama sektörünün öncü markalarından biri olan ve 26 binlik araçlık filosu ile faaliyet gösteren Fleetcorp AŞ konkordato başvurusunda bulunmuştu. Firmanın talebi olumsuz sonuçlandı ve mahkeme iflasa karar verdi. 

Türkiye’nin en büyük araç kiralama şirketi konumunda olan Fleetcorp Filo Kiralama‘nın iflasına ilişkin kararın verilmesi sonrasında merak edilen konu şirketin bünyesinde bulunan 26 bin araç oldu. İflasın netleşmesinin ardından 26 bin araçlık filonun da akıbeti belli oldu. Araçlar İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından yarı fiyatına satılığa çıkarılacak.

Konkordatonun Başarıya Ulaşması Mümkün Değil

Türkiye’nin araç kiralama alanında en büyüklerinden biri olan Fleetcorp’un konkordato sürecine ilişkin geçtiğimiz günlerde komiser heyeti, mahkemeye gönderdiği raporda konkordatonun başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını bildirdi. Karara itiraz yapılsa da sonuç değişmedi. Böylece şirket resmen iflas etti.

Fleetcorp’un Kayıtlı 12 Bin 455 Otomobil Var

Komiser heyetinin atadığı bilirkişi, Fleetcorp’un kayıtlarına göre farklı marka, model ve kilotmetrede 12 bin 455 otomobilinin bulunduğunu belirtti. Araçların 1836’sının ise firmanın kullanımında olduğu belirlenmişti. Firmanın kullanımında olmayan 10 bin 619 aracının ise nerede ve ne durumda olduğu bilinmiyor. Kayıtlı gözüken 12 bin 455 otomobilin piyasa değerinin 1 milyar 361 milyon TL olduğunu ifade ediliyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir