1987 yılında İstanbul’da ilk mağazasını açan ve Akyiğit Mağazacılık A.Ş’ye ait hazır giyim markası Collezione, konkordato ilan etti.

Son zamanlarda mali sıkıntılar nedeniyle konkordato ilan eden şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Ekonomide yaşanan dalgalanmalar ile şirketlerin borçlarını ödeyemez duruma gelmesi ise konkordato ilan eden şirket sayısını ikiye katlıyor.

Hatta konkordato ilanlarının sıkça yaşanmasının akabinde Branding Türkiye’de Konkordato Haberleri adı altında ayrı bir kategori açmak durumunda kalmıştık. Evet, iflas anlaşması (konkordato) ilan eden şirketler kervana şimdi de hazır giyim markası Collezione katıldı!

Hazır Giyim Markası Collezione Konkordato İlan Etti

Ulusoy, Pamukkale Turizm ve en son Yörsan’ın ardından Türkiye’de bir döneme damgasını vuran ürünleriyle gençlerin sevgisini kazanan Akyiğit Mağazacılık A.Ş’ye ait Collezione, konkordato ilan eden şirketler arasına girdi. Bu kapsamda Türkiye’de ve dünyada 120 mağazası bulunan İstanbul merkezli hazır giyim markası Collezione, Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne konkordato başvurusunda bulundu.

Sözcü Gazetesi’nden Derin Gökçe’nin yayınladığı habere göre Collezione adına Akyiğit Mağazacılık A.Ş’nin başvurusunu değerlendiren mahkeme şirkete yönelik 3 aylık geçici mühlet kararı verdi. Mahkeme; SMM Haluk Uslu, Burak Huysal, veAli Fatih Uysal’ı ise geçici komiser heyeti olarak atadı. Süreç ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Collezione Logo

Collezione I Hakkında

Türkiye’de moda sektörünün önde gelen isimlerinden Collezione; marka olma yolculuğuna 1987 yılında Bakırköy’de açtığı ilk mağazası ile çıktı. Kısa sürede Türkiye’nin moda-hazır giyim perakendeciliği alanında faaliyet gösteren en büyük markalarından birisi haline geldi.

‘2015 Yılında Türkiye Moda Giyim Pazarında Lider , İlk Akla Gelen ve Global Bir Marka Olma’ vizyonunu benimseyen Collezione müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için, teknolojik alt yapısına yatırım yaparak ve bilişim sistemlerini sürekli güncelleyerek Türkiye’nin ve Dünyanın birçok noktasında açtığı mağazalarla büyümeye devam etmektedir. Collezione mağazaları, ‘fast fresh fashion’ anlayışı ile kaliteli ve moda ürünleri genç ve kendini genç hissedenlerle buluşturmaktadır. Collezione, yarattığı stil ve yaşam tarzı ile farklılaşarak, Dünyanın ve Türkiye’nin en çok tercih edilen moda markası olma yolunda yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin önde gelen markalarından biri konumundadır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.