Yaz tatili devam ederken, eğitim kurumları bu dönemi hem idari hem de teknik konularla ilgilenerek değerlendiriyor. Dijitalleşme konusunda yol kat etmek isteyen ve tüm süreçleri dijitale entegre etmeyi hedefleyen okullarsa işe Omlet Yoklama Yönetim Sistemi ile başlıyor. 

Yeni eğitim – öğretim sezonunun başlamasına az bir zaman kaldı. Milyonlarca öğrenci yaz tatilini, dinlenerek ve/veya yeni eğitim dönemine hazırlık amaçlı kurslarla geçiriyor. Eğitim kurumları ise yeni eğitim – öğretim sezonuna tam anlamıyla hazır olmak amacıyla idari, teknik vb. problemleri minimize etmeye çalışıyorlar. Bu amaçla da dijitalleşmeye çalışıyorlar. Bunun içinse “Omlet Yoklama Yönetim Sistemi”ni kullanıyorlar.

Omlet Yoklama Yazılımı

Eğitim Kurumları İçin Omlet Yoklama Sistemi

Omlet Bilişim Ve Eğitim Teknolojileri tarafından özel olarak hazırlanan ve eğitim sektörüne yönelik yerli bir yazılım olma özelliği taşıyan bu sistem, eğitim kurumlarında en hızlı şekilde yoklama yapılmasını sağlıyor. Yoklama Yönetim Sistemi odağındaki bu yazılım temel manada 2 kısımdan oluşuyor diyebiliriz.

Bunlar;

 1. Mobil (iOS) ve (Android)
 2. PC (Sunucu)

Neden Omlet Yoklama Yönetim Sistemi?

Yoklama yazılımı odağında bir sistem / yazılım olan Omlet Yoklama Yönetim Sistemi, gerek mobil (iOS – Android) gerekse PC (Sunucu) uyumlu ve entegre çalışan yapısıyla birçok özelliği barındırıyor. Diğer bir ifadeyle bu yazılım, eğitim kurumlarına bütünleşik ve maksimum çözüm sunuyor. Peki bu sistem hangi özellikleri taşıyor. İşte eğitim kurumları için geliştirilen Omlet Yoklama Sistemi’nin sahip olduğu özellikler;

Özellikleri

 • Yerel ağ üzerinde çalışan sunucu yazılımında istenildiği anda listelere mobil uygulama (Android, IOS) ile (öğretmen, öğrenci, sınıf, ders, yoklama, ders programı) ulaşılabilir.
 • Öğretmenlerin sınıfta bir kaç saniye içerisinde yoklama yapmasını sağlar.
 • Öğretmenlerinizin aldığı yoklamaları kayıt altına alır.
 • Sınıfta yoklama yapıldığı anda tüm okulun verileri merkezi bilgisayara aktarılır.
 • Okul yönetimi gelen, gelmeyen, izinli öğrencileri anlık takip eder.
 • Okul yönetimi gelen, gelmeyen, izinli öğrencileri günlük, haftalık, aylık, dönemlik olarak listeleyebilir, ayrıca bunların çıktısını alabilir.
 • Kağıt israfını ortadan kaldırır.
 • Zaman israfını ortadan kaldırır.
 • Mazeretli Öğrenci (raporlu, sevkli, nöbetçi vb.) girişi yapılır.
 • Öğrencinin belirlenen devamsızlık sayısında alarm oluşturma, (Ör: 3 gün gelmeyeni bildir, 5 gün gelmeyeni bildir vb.) imkanı vardır.
 • Belirlenen sayıda devamsızlığı bulunan öğrencilerin listelenmesi, (ör: 3 gün gelmeyenler, 5 gün gelmeyenler vb.) imkanı vardır.
 • Gelmeyen öğrencinin velisine anında SMS ile bildirim yapılır.

Tanıtım Filmi

[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=kWkE–XL09Q” align=”center”][vc_column_text]

Bilgi Ve İletişim

Eğitim kurumunuzun dijital dönüşümünde ilk adımı teşkil eden yoklama yazılımıyla ilgili bilgi almak için omlet.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca firmanın resmi web sitesini ziyaret ederek Omlet ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. 🙂

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.