Mobil teknolojideki gelişmeler ve dijital dönüşüm öyle bir noktaya geldi ki artık dolaylı olarak değil direkt bir şekilde hayatımıza fayda sağlayan girişimlerle karşılaşıyoruz. Bunlardan biri de “AnadoluPass Yemek Kartı”. %100 yerli ve milli imkanlarla geliştirilen yeni nesil yemek kartı girişimi AnadoluPass birçok avantajı bünyesinde barındırıyor.

“Harcamadan Kazanmaya Başla” mottosuyla dikkatleri çeken AnadoluPass, yeni nesil bir yemek kartı girişimi olmanın yanında hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılara pek çok avantaj sağlıyor. Bu artılara dair detaylara makale boyunca değineceğiz ancak öncelikle AnadoluPass girişiminin kuruluş misyonuna bir bakalım

AnadoluPass Nedir?

%100 yerli sermaye ile Anadolu’nun yemekleriyle ünlü şehri Gaziantep’te kurulan Asum Yemek A.Ş. 2009’dan itibaren yemek hizmeti veren bir kuruluş iken, sahip olduğu sektörel deneyimi ve geniş müşteri portföyünü daha ileriye taşımak adına yeni nesil ve teknoloji tabanlı bir girişime karar verir. Diğer bir ifadeyle; başarının sürdürülebilirliği için müşteri memnuniyetinin sağlanması gerektiğine inanan bir kurumsal kültüre sahip olan şirket, iş ortaklarının ihtiyaçlarına çözüm olmak maksadıyla AnadoluPass Yemek Kartı projesini hayata geçirir. Firma kurumsal yapısını özetlerken bu süreci şu ifadelerle anlatıyor;

“İş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda, onlara yeni çözümler getirecek bir girişimde bulunmaya karar verdik ve öğle yemeği ihtiyacına teknolojik bir çözüm getirerek AnadoluPass Yemek Kartı projesini hayata geçirdik. Müşterilerimizin verimliliği arttırmak amacıyla sabit maaş dışında yaptıkları ek ödemeler ve kurum içinde yapılan gider ödemelerini yönetmesini sağlayacak bu kurumsal hizmeti siz değerli iş ortaklarımızın hizmetine sunuyoruz.”

Bilindiği üzere yemek kartı firmaları, işletmelerin taleplerine göre aylık olarak belirlenen parayı /ücreti elektronik kartlara yükleyerek, firma çalışanlarının öğle yemeklerini karşılayan kuruluşlardır. AnadoluPass yemek fişi ise, diğer kartlardan farklı ve avantajlı özellikler sunan aynı zamanda birçok kurum ile anlaşması bulunan özel bir karttır

AnadoluPass Ürünleri

Tamamen yerli ve milli bir sermayenin ürünü olan AnadoluPass girişimi, temelde 2 ana ürün odağında hizmet sunuyor.

Bunlar;

 • Yemek Kartı
 • Sosyal Yardım Kartı

Birazdan bu iki ürüne dair detayları aktaracağız. Ancak öncelikle belirtmek gerekir ki AnadoluPass, sahip olduğu bu iki temel ürünle kelimenin tam anlamıyla herkese hitap etmeyi başaran bir girişimdir. Zira günümüzde çok az marka her ürünüyle hem segment fark etmeksizin tüm bireysel kullanıcılara hem de sektör fark etmeksizin tüm firmalara hitap edebilir. İşte AnadoluPass, bunu başaran ender kurumlardan biri.

AnadoluPass Yemek Kartı

Yemek Kartı

Hem bireysel kullanıcıların hem de kurumsal firmaların hayatını kolaylaştıran AnadoluPass hizmetlerinin ilki “Yemek Kartı” olarak adlandırılan üründür. Bu ürün; şirketlerin mali yükünü hafifletmek ve öğle yemeklerini daha uygun maliyetlerle minimize etmek için tasarlanan yeni nesil bir yemek kartı girişimidir.

AnadoluPass Yemek Kartı ile firmaların; gıda ve şirket içi ödüllendirme ihtiyaçları karşılanırken aynı zamanda şirketlerin vergi muafiyetine tabii tutulmaları da sağlanıyor. Bu noktada AnadoluPass Yemek Kartı’nın temelde 4 avantajı vardır.

Bunlar;

 • Vergi Muafiyeti
 • İdari Kolaylık
 • Pratik Ve Güvenli
 • Mutlu Personeller

Şimdi bu avantajları kısaca açıklayalım.

Vergi Muafiyeti

Nakit ödeme sistemlerine göre %100 oranında avantaj sağlayan yemek çeki sayesinde şirketinizin giderlerini azaltıp, bütçesini koruma altına alabilirsiniz.

İdari Kolaylık

Öğle yemekleri birçok açıdan firmalara zorluk çıkarır. Özellikle yüksek sayıda personeli olan şirketler için bu yönetilmesi zor bir süreçtir. Oysa AnadoluPass Yemek Kartı kullanarak bu yükten kurtulabilirsiniz.

Pratik Ve Güvenli

Anadolupass, mobil uygulaması ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Yani kullanıcı olarak; mobil uygulama aracılığıyla tüm özellikleri güvenli bir şekilde kullanabilir ve bakiyelerinizi takip edebilirsiniz.

Mutlu Personeller

AnadoluPass Yemek Kartı ile personellerinize yemek yeme özgürlüğü sunmanın yanında “Harcamadan Kazan” ile fazladan %2 ek bakiye kazanmalarını sağlarsınız.

AnadoluPass Sosyal Yardım Kartı

Sosyal Yardım Kartı

AnadoluPass’ın bireysel kullanıcılara ve kurumsal markalara artı değer katan ikinci temel ürünü ise “Sosyal Yemek Kartı”dır.

“Başka insanları mutlu edin” prensibiyle oluşturulmuş olan bu ürün ile bir markanın sahip olması gereken en karakteristik özelliklerden biri olan “kurumsal sosyal sorumluluk” olgusunu sürdürülebilir kılmak mümkün hale geliyor. Öte yandan bu ürün; sahip olduğu alt yapı sayesinde belli dönemlerde ve düzenli olarak bağışlar yapan duyarlı firmaların işini bir hayli kolaylaştırıyor diyebiliriz. Bu noktada AnadoluPass Sosyal Yardım Kartı’nın temelde 4 avantajı vardır.

Bunlar;

 • Sosyal Yardım
 • Yardım Paketleri
 • Opsiyonel Kullanım
 • Mutlu İnsanlar

Şimdi bu avantajları kısaca açıklayalım.

Sosyal Yardım

Sosyal Yardım Kartı ile aynı zamanda firmanız bünyesinde çalışan personellerinize ve burs olanağı sağladığınız kişilere yapacağınız yardımları daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Yardım Paketleri

Geleneksel anlamda yardım paketleri standart olup kişiye özel değildir. O yüzden yardım paketleri vermek yerine AnadoluPass Sosyal Yardım Kartı ile ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını dilediği şekilde temin etmesini sağlayabilirsiniz.

Opsiyonel Kullanım

AnadoluPass Sosyal Yardım Kartı; isteğe göre yani kartlı veya kartsız kullanılabilmektedir. Böylece yani farklı kullanım şekilleri sayesinde, kartın kaybolması durumunda bile harcamalar kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Mutlu İnsanlar

İnsanları mutlu etmek için sosyal yardım kartı kullanabilirsiniz. Yani teknoloji tabanlı yeni nesil sosyal yardım kartı ile daha fazla insanın yüzünü güldürebilirsiniz. Çünkü bu sistemde; yardım ettiğiniz kişiler ihtiyaçlarını kendileri belirlerler.

AnadoluPass Yemek Kartı Avantajları

AnadoluPass Nasıl Kullanılır?

Birçok avantajı bünyesinde barındıran kullanışlı, kazandıran ve sürdürülebilir bir proje olan AnadoluPass ile ilgili; “nedir?”, “ürünleri nelerdir?”, “hangi avantajları sunar?” gibi sorulara yanıt verdik.

Peki AnadoluPass nasıl kullanılır? Gelin şimdi bir de bu soruyu yanıtlayalım

AnadoluPass’ın; bireysel, kurumsal ve üye işyeri olmak üzere 3 ana segmentte müşteri kitlesi var diyebiliriz.

Başlarken belirttiğimiz gibi AnadoluPass; tüm ürünleriyle herkese hitap eden ve herkese fayda sağlayan ender girişimlerden biri. O yüzden de AnadoluPass kullanmaya başlamadan önce üyelik tipine göre başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Yeri gelmişken belirtelim. AnadoluPass’ta üç tip üyelik var.

Bunlar;

 • Bireysel Üyelik
 • Kurumsal Üyelik (İşveren)
 • Üye İşyeri Üyeliği

Eğer Kurumsal Üyelik veya Üye İşyeri Üyeliği için başvuru yapmak isterseniz buraya tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bireysel Üyelik başvurusu içinse buraya tıklamanız yeterli.

AnadoluPass Mobil Uygulaması

Bünyesinde birçok avantaj barındıran yeni nesil yemek kartı girişimi olan AnadoluPass’ı mobilde deneyimlemek için mobil uygulama marketleri (App Store & Google Play) aracılığıyla uygulamayı cihazınıza indirebilirsiniz.

💡 Vergi Muafieti Hesaplama

Günlük yemek bedeli üzerinden vergi avantajınızı şirketin web sitesindeki hesaplama robotunu kullanarak tıklayarak hesaplayabilirsiniz. Evet, ilgili sayfaya girdiğinizde karşınıza bir araç çıkıyor. Burada Çalışan Gün Sayısı, Personel Sayısı, Yemek Bedeli (Gün) gibi girmeniz gereken bilgiler mevcut.

Vergi Muafiyeti Hesaplama

Sizden istenen bu bilgileri girdiğiniz an itibariyle de sistem otomatik olarak yemek kartı / yemek fişi ile sahip olacağınız vergi avantajınızı hesaplıyor.


💡 AnadoluPass ile ilgili merak ettiğiniz her şey için Sık Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yemek Kartı ve Sosyal Yardım Kartı ürünleriyle yemek fişi / bağış-yardım süreçlerini dijitale taşıyan ve bu yönüyle yeni nesil yemek kartı girişimi olma özelliği taşıyan AnadoluPass hakkında detaylı bilgi edinmek ve uygulamayı deneyimlemek için aşağıdaki butona tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.