Anne – bebek sektörünün önemli markalarından biri olan E-Bebek siber saldırıya uğradı. Şirketin web sitesine ve mobil uygulamasına erişim sağlanamıyor.

Anne – bebek sektörünün bilinen markalarından olan “E-Bebek”in web sitesine birkaç gündür erişmekte zorluk yaşayan kullanıcılar bu durumu dillendirmeye başlamıştı ki şirketten resmi bir açıklama geldi. Buna göre E-Bebek web sitesi uygulaması uluslararası bir siber saldırıya uğramıştı.

E-Bebek Siber Saldırıya Uğradı

E-Bebek tarafından kamuoyuna yapılan resmi açıklamaya göre 5 Temmuz 2020 Pazar günü saat 03:19 itibariyla ebebek.com web sitesi ve mobil uygulaması uluslararası bir siber saldırıya maruz kalmış. Zaten son birkaç gündür birçok kullanıcı siteye erişmekte problem yaşadığını belirtiyordu. Nihayet dün yapılan resmi açıklamada yaşanan aksaklığın nedeni kamuoyuyla paylaşıldı. Sonuç olarak site siber saldırıya uğrayarak hacklenmişti.

Bu arada sosyal medyada paylaşılan ve bazı teknoloji sitelerinde yer verilen iddialara göre siber saldırı; E-bebek’in veritabanının ele geçirilerek şifrelenmesi şeklinde gerçekleşmiş.

Konuyla ilgili güncel detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Şimdilik eBebek tarafından yapılan resmi açıklamayı sizlere aktarıyoruz.

E-Bebek’ten Resmi Açıklama

Değerli Bebeveynlerimiz,

5 Temmuz 2020 Pazar günü sabah 03:19 itibarıyla ebebek.com web sitesi ve ebebek mobil uygulaması erişiminde yaşanan problemleri ve yaşanan süreci her zamanki açıklığımızla kamuoyuna arz ederiz. Söz konusu erişim aksaklıkları, sistemlerimizin size hizmet vermesini engellemesi amaçlı dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği uluslararası bir siber saldırı ile ilgilidir. Üzüntü ile belirtmek isteriz ki bu servis engelleme girişimi bu kez “ebebek” markasına yönelik yapılmıştır.

ebebek teknik altyapısı üst düzey koruma standartları seviyesinde olup gerekli tüm güvenlik önlemleri sürekli olarak güncel tutulmaktadır. Bu doğrultuda açıkça belirtmek isteriz ki özellikle bebeveynlerimizin kredi kartı bilgileri ile ilgili en ufak bir risk söz konusu değildir. Yasal sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kurumlar ile iş birliği içinde süreç yönetilmektedir.

Alanında yetkin uzmanlar, web sitemizin ve uygulamamızın kontrollü ve kademeli şekilde normal seyrine dönmesi için titizlikle çalışmaktadır. Ayrıca bu süreçte hiçbir bebeveynimize herhangi bir mağduriyet yaşatmamak için 52 ildeki 161 mağazamızla hizmet vermeye devam etmekteyiz. ebebek olarak; her zaman, her koşulda bebeveynlerimizin tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak önceliğimizdir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla


💡 Pegasus’tan Kaza Sonrası Açıklama

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.