İş dünyası profesyonelleri tarafından kullanılan kariyer odaklı popüler sosyal ağ Linkedin’e, sayfa sahiplerini sevindiren bir yenilik geldi. İşte tüm detaylarıyla Linkedin Şirket Sayfası’na gelen Haber Bülteni özelliği!

İş dünyası profesyonelleri, akademisyenler, yeni mezunlar, üniversiteliler, ceo’lar, uzmanlar, eğitmenler kısacası iş ve akademik hayatın bir parçası olan herkesin aktif olarak kullandığı kariyer odaklı sosyal ağ Linkedin’e yepyeni bir özellik geldi. Bilhassa Linkedin’de şirket sayfası olan işletmeleri sevindirecek olan bu yeni özelliğe dair tüm detayları sizler için derledik. İşte Linkedin Şirket Sayfası’na gelen Haber Bülteni özelliği!

Linkedin Şirket Sayfası’na Haber Bülteni Özelliği

Linkedin son yıllarda gerçekleştirdiği güncellemelerle hem mevcut kitlesine artılar katıyor hem de yeni bir kitle kazanıyor. Özellikle markaların platformu daha aktif ve etkin kullanması için “Sayfalar”a getirilen özelliklere geçtiğimiz günlerde bir yenisi eklendi. Buna göre; Linkedin Şirket Sayfası’na Haber Bülteni özelliği geldi.

Peki bu özellik nedir? Nasıl kullanılır? Avantajları nelerdir? İşte tüm detaylar!

Linkedin Haber Bülteni

Sayfa olarak veya kendiniz olarak Linkedin’de bir “Haber Bülten”i oluşturabilirsiniz. Ancak bu yazıda “Şirket Sayfaları” özelinde değerlendirme yaptığımız için Linkedin Sayfalar‘da nasıl Haber Bülteni oluşturulduğuna değineceğiz. Öncelikle, “Sayfa” olarak bir bülten oluşturmak için bu sayfanın Yöneticisi veya içerik yöneticisi olmanız gerekiyor. Kıscası bülten erişim kriterlerini karşılamanız lazım.

Vitrin Sayfaları ve Hizmet Sayfaları da dahil olmak üzere her türlü Linkedin Sayfası’nda bir bülten oluşturulabilir. Bu arada alt sayfalı bir bülten oluşturursanız (ör. Vitrin Sayfaları), bülten ana sayfaya bağlanmaz.

Linkedin Sayfalar’daki Haber Bülteni özelliğinin en güzel yanı, herkesin bu içeriği Linkedin’de keşfedebilmesidir. Ayrıca Linkedin kullanıcıları bülteninze abone olabilir. Bu sayede paylaşacağınız bültenler abonelere hem bildirim hem de e-posta olarak iletilir.

Bu arada Sayfalar aynı anda yalnızca 1 adet bülten oluşturabilir ve yayınlayabilir. Sayfanızın bültenini silerseniz, yeni bir bülten oluşturma yeteneğiniz sınırlı olacaktır.

Linkedin’de Bülten Nasıl Oluşturulur?

 • Sayfanızın Yönetici veya İçerik Yöneticisi görünümüne erişin.
 • Aşağıdaki Makale Yaz’a tıklayın. Böylece yayınlama aracına gidersiniz.
 • Sonraki aşamada Bülten Oluştur’u tıklatın.
 • Bülteniniz için başlık, açıklama, yayımlama temposu ve logo ekleyin ve Bitti’yi tıklatın.
  • Bülteninizin başlığına emoji eklemekten kaçının.
 • Bir bülten oluşturduktan sonra, haber bülteni başlığınızı sayfanın sağ üst köşesinde görürsünüz. Bülten başlığını görmüyorsanız, açılır menüye tıklayın ve yazmak istediğiniz bülteni seçin.
 • Artık bülteniniz için ilk makaleyi yazabilirsiniz.
  • Her 24 saatte bir makale yayınlayabilirsiniz.
 • Makale yayımlanmaya hazır olduğunda, ekranın üst kısmındaki Yayımla’yı tıklatın.
  • Daha fazla bağlam eklemeniz için bir pencere açılır. Bu özel bülten makalesinin ne hakkında olduğu hakkında yorum yapabilir, okuyucularınızın sorularını sorabilir ve @mention veya #hashtags ekleyebilirsiniz. Gönder’e tıkladığınızda bülteniniz feed’de de paylaşılacaktır.

Bu arada Branding Türkiye’nin konsept içerik serilerinden olan Sosyal Ağlar ana temalı yazı dizisinin bir bölümünde yer verdiğimiz Linkedin’e dair makaleyi okuyarak mecrayı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Branding Türkiye Linkedin’de

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin Linkedin topluluğuna katılarak güncel içerik ve makalelere anında erişebilirsiniz.

@BrandingTürkiye


Her Profesyonelin Kütüphanesinde Olan Kitap

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.