Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Temmuz ayının birinci haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Temmuz 2020)

Temmuz ayının birinci haftasını bitirdik. Bu hafta da yine teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir ifadeyle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi belirleyen aksiyonlarına şahit olduk. Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor.

Bütün bunlarla birlikte işte, Temmuz’un 1. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Temmuz 2020)”

Teknoloji Haberleri (1 – 7 Temmuz 2020)

Bu haftanın (1 – 7 Temmuz 2020) öne çıkan dijital ve teknoloji odaklı haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor; 

  • Linkedin’e Telaffuz Özelliği Geldi
  • Spotify’dan Yeni Abonelik Paketi: Duo
  • Facebook, Hobbi’yi Kapattı
  • Google, 25 Uygulamayı Play Store’dan Kaldırdı
  • Ayın Teknoloji Haberleri (Mayıs 2020)
  • Mürsel Ferhat Sağlam Girişimci Açısı’nda
  • Fortune 500 Türkiye Listesi (2020) Açıklandı
  • Dünyanın En Değerli 100 Markası (2020)
  • E-Bebek Siber Saldırıya Uğradı

Evet, geride bıraktığımız hafta; teknoloji odaklı yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım.

Teknoloji Haberleri (1 - 7 Temmuz 2020) - Linkedin Telaffuz Butonu

Linkedin’e Telaffuz Özelliği Geldi

İş dünyası profesyonelleri tarafından kullanılan popüler sosyal ağ Linkedin son zamanlarda art arda güncellemelerle Teknoloji Haberleri’ne konu oluyor. Linkedin’e bu defa da telaffuz butonu geldi. Evet, özellikle uluslararası düzeyde bağlantılar ekleyenler için bir sorun haline gelen ismin nasıl telaffuz edildiğiyle ilgili probleme karşılık Linkedin böyle bir güncelleme yaptı. İsteyen kullanıcılar profil düzenle seçeneğinden isimlerinin telaffuzunu sesli olarak ekleyebilecekler.

Teknoloji Haberleri (1 - 7 Temmuz 2020)- Spotify Duo

Spotify’dan Yeni Abonelik Paketi: Duo

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify çiftlere özel abonelik paketini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Duo adlı bu yeni abonelik modelinin fiyat avantajına sahip olduğunu da belirtelim. Bu arada İki farklı Spotify hesabına sahip olacağınız bu hizmetten yararlanabilmek için birlikte kullanmak istediğiniz ikinci kişi ile aynı ev içerisinde yaşadığınızı ispatlamanız gerekiyor.

Teknoloji Haberleri (1 - 7 Temmuz 2020) - Facebook Hobbi

Facebook, Hobbi’yi Kapattı

Teknoloji ve sosyal ağ devi Facebook bir süre önce hayata geçirdiği Pinterest benzeri bir uygulama olan Hobbi’yi kapatacağını duyurdu. Kullanıcılara bildirim göndererek durumu haber veren Hobbi, uygulamanın 10 Temmuz tarihinde kapanacağını ve verilerin dışarı alınması gerektiğini söyledi. Zira App Store’daki bu uygulama 10 bin kullanıcının altında kaldı.

Play Store 25 Uygulamayı Kaldırdı

Google, 25 Uygulamayı Play Store’dan Kaldırdı

Amerikalı teknoloji devi Google, bir siber güvenlik firmasından aldığı raporun ardından Play Store’da yer alan 25 uygulamayı kaldırdı. Zira bu uygulamaların; kullanıcıların Facebook bilgilerini çalarak elde ettikleri bilgilerle kullanıcılara hedef kitleye yönelik reklamlar sunduğu ifade edildi.

Ayın Teknoloji Haberleri (Mayıs 2020)

Ayın Teknoloji Haberleri (Mayıs 2020)

Branding Türkiye’nin fenomen kategorisi “Teknoloji Haberleri”nde yayınlanan ve her hafta Türkiye ve dünyadan güncel gelişmelerin yer aldığı “Haftanın Teknoloji Haberleri”ni tek başlıkta topladık. Aylık bir arşiv niteliği taşıyan bu içerik aracılığıyla ay boyunca teknoloji ve dijital odaklı tüm gelişmelere hakim olabilirsiniz. İşte Ayın Teknoloji Haberleri (Mayıs 2020)

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Mürsel Ferhat Sağlam Girişimci Açısı'nda

Mürsel Ferhat Sağlam Girişimci Açısı’nda

Instagram odağında gerçekleştirilen ve Girişim XYZ’nin bir projesi olan “Girişimci Açısı” temalı canlı yayınların bu haftaki konuğu Branding Türkiye’nin Sahibi Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam oluyor.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Fortune 500 Türkiye Listesi (2020)

Fortune 500 Türkiye Listesi (2020) Açıklandı

Bu yıl 13’ncüsü gerçekleştirilen finansal kurumlar ve holdingler dışındaki tüm sektörleri kapsayan “Fortune 500 Türkiye Listesi (2020)”ne göre Türkiye’nin en büyük firmaları belli oldu.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Dünyanın En Değerli 100 Markası (2020)

Dünyanın En Değerli 100 Markası (2020)

WPP ile Kantar Millward Brown tarafından hazırlanan “2020 BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands” / “Dünyanın En Değerli 100 Markası (2020)” raporu geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaşıldı.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

E-Bebek Siber Saldırıya Uğradı

E-Bebek Siber Saldırıya Uğradı

Anne – bebek sektörünün bilinen markalarından olan “E-Bebek”in web sitesine birkaç gündür erişmekte zorluk yaşayan kullanıcılar bu durumu dillendirmeye başlamıştı ki şirketten resmi bir açıklama geldi. Buna göre E-Bebek web sitesi uygulaması uluslararası bir siber saldırıya uğramıştı.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Temmuz (2020) ayının birinci haftasını da (1 – 7 Temmuz 2020) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Temmuz’un 1. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Temmuz 2020’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.


💡 Teknoloji Haberleri (22 – 30 Haziran 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.