Dün akşam Türkiye’de gerçekleşen Chelsea – Liverpool Süper Kupa maçında sahaya giren Youtuber geceye damga vurdu. Daha sonra bu kişinin Deli Mi Ne? adlı Youtuber olduğu ortaya çıktı. Müsabakanın 1 dakika aksamasına ve Türkiye’nin prestij kaybetmesine neden olan olay sebebiyle Deli Mi Ne? kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz’a tepki yağdı.

Uluslararası spor müsabakalarının bir ülkede gerçekleşiyor olması ekonomiyi tüm yönleriyle canlandırdığı gibi o müsabaka boyunca yüz milyonlarca insanın o ülkeyle ilgili bilgi sahibi olmasını da sağlıyor.

Chelsea - Liverpool Maçında Deli Mi Ne Sahaya Girdi

O nedenle gerek müsabaka öncesi, gerek müsabaka sırasında ve gerekse müsabaka sonrasında sürecin hassas bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Ancak bazen tüm hazırlıklar tamamlandı diye düşünülürken hesapta olmayan bir olay tüm emekleri boşa çıkarabiliyor. Bunun akabinde milyonlar harcanarak yapılan onca hazırlık deyim yerindeyse buhar olup uçuyor. Çünkü insan algısı, bir olay ya da durum süresince sadece kötü hatıraları belleğine kaydeder.

Türkiye daha evvel birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptı ve hepsinden de alnının akıyla çıktı. Ancak 14 Ağustos’ta oynanan Super Cup (Süper Kupa) finalinde ülke prestijini sarsan bir olay yaşandı. Bir Youtuber maç sırasında sahaya girdi!

Chelsea – Liverpool Maçında Sahaya Giren Youtuber Kim?

14 Ağustos 2019 Çarşamba akşamı Türkiye saati ile 22:00 itibariyle yalnızca tüm Türkiye değil dünyadaki milyonlarca futbol sever ekranlarının başındaydı. Herkes Super Cup finalinde karşı karşıya gelen Chelsea – Liverpool maçını izledi.

Bu, Türkiye için inanılmaz bir reklam – pr fırsatıydı. Ancak nedense Türkiye bu müsabaka özelinde yeterince iletişim çalışması gerçekleştirmedi. Bu konu ayrı bir değerlendirme ve inceleme gerektirdiği için derinlemesine girmeyeceğiz. Zira bu yazıda maçın 14. dakikasında sahaya giren Deli Mi Ne? adlı Youtube kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz’ı konuşacağız.

Deli Mi Ne? Abone Kaybediyor

Tüm dünyanın ekrana kilitlendiği Chelsea – Liverpool karşılaşmasının gerçekleştiği Super Cup finalinde maçın 14. dakikasında sahaya giren Youtuber Ali Abdüsselam Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Show TV’den kazandığı 1 milyon 434 bin TL rekor tazminatla gündeme gelmişti.

Deli Mi Ne Youtube

Aynı Youtuber bu defa sahaya girerek reklam yapmaya kalkıştı. Ancak işler düşündüğü gibi gitmemişe benziyor. Zira kanal çok hızlı bir şekilde abone kaybediyor. Deli Mi Ne? adlı Youtube kanalı şimdiden 100 bine yakın abone kaybetti. Kanalın şu anki abone sayısı: 4.514.917 Olay öncesinde kanalda 4.583.589 abone bulunuyordu.

Twitter’da Trend Topic Oldu

Olayın akabinde Twitter gündemi bir anda bu olaya fokuslandı desek yanlış olmaz. Twitter kullanıcıları tarafından başlatılan ve Ali Abdüsselam Yılmaz’a tepkilerin dile getirildiği hashtaglarden en popüler olanları şöyle;

  • #10MilyonTLCezaVerilsin
  • #DeliMiNeSanaYakışmadı

Twitter kullanıcıları bu hashtagleri kullanarak yazdıkları tweetlerle, sahaya girerek Türkiye’nin uluslararası düzeyde prestijini sarsan Deli Mi Ne? kanalının sahibine ağır para ve hapis cezaları verilmesi gerektiğini  ifade ettiler. Süreç boyunca tüm gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız. Siz de konuya ilişkin düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.


💡 Youtube’da Çocuk Videolarında Skandal

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.