Borusan Holding 59 Projeye 10 Bin Saat Gönüllülük Yaptı

Türkiye’de ve dünya çapında çelik, distribütörlük, enerji ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren Borusan Holding, çalışanları ile Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda 59 projeye 10.757 saat gönüllülük yaptı.

Borusan Holding’in 2017’de gönüllü çalışan sayısı %5 artarak 1000 kişiye ulaştı. Gönüllülük projeleri için harcanan süre de %65 artarak 10.767 saate ulaştı.  2017 Sürdürülebilirlik Raporu’nda yer alan gönüllü projeleri arasında dikkat çeken bazı projeler ise şöyle:

  • Meslek Lisesi Koçluk Programı
  • Özgür Hayvan Barınağı
  • Aşkını Başka Dilde Anlat

Meslek Lisesi Koçluk Programı: Borusan Holding gönüllüleri 2012 yılından bu yana Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ile birlikte yürütülen Meslek Lisesi Koçluk Programı kapsamında iki yıl boyunca meslek lisesi öğrencilerine koçluk yapıyorlar.

Özgür Hayvan Barınağı Projesi: Proje, İzmir Buca Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde Ege Fikir Ortaklığı Derneği ile birlikte hayata geçirildi. Proje kapsamında; Okyanus Gönüllüleri engelli hayvanları sahiplendirmeyi ve bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Aşkını Başka Dilde Anlat Projesi: Proje, sağır ve işitme engellilerle çalışmalar yapan “başkasının yarını ol” sloganıyla hareket eden DEM Derneği, işitme engellilerin, “engellerini” değil, “zengin dil ve kültürlerini” öne çıkarmak amacıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen işaret dili atölyelerinde Borusan çalışanları, gönüllüleri işaret dili öğrendi.

Borusan Grubu, Borusan Grubu Çalışanları, Borusan Grubu Yöneticileri Her Yıl Yenilikçi Çözümler Geliştiriyor..

Çevresel sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda tüm grupta operasyonların çevresel etkilerini azaltacak “proaktif” bir yaklaşım benimseniyor. Bu projeler kapsamında 2017 yılında 1.550 Borusan çalışanına 2000 saatin üzerinde çevre eğitimi verildi.

Borusan Grubu, Borusan Grubu çalışanları, Borusan Grubu yöneticileri şirketlerinde her yıl enerjinin verimli kullanılması ve sera gazı emisyonlarının azaltılması için yenilikçi çözümler geliştiriliyor. Borusan’ın, yenilenebilir enerji yatırımları ile 2017 yılında yaklaşık 847.000 ton CO2 (Karbondioksit) emisyonu engellendi.

Borusan Holding’in, kurumsal sosyal sorumluluk adına gerçekleştirdiği bu anlamlı davranışın iş dünyasına örnek olmasını diliyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir