Türk bir girişimci ekip tarafından geliştirilen ve dünyanın ilk ekonomik modelli sosyal ağı olma özelliği taşıyan yerli sosyal ağ AskWitty 150 Bin Pound (yaklaşık olarak 1 milyon TL) tutarında yatırım aldı.

Sosyal ağ literatürüne yeni bir kategori kazandıran AskWitty, Türk bir girişimci ekip tarafından geliştirildi. AskWitty, dünyanın ilk ekonomik modelli sosyal ağı özelliğini taşıyor. Farklılaşan yönleriyle ilgi çeken ve kuruluşundan bugüne geçen 1 yıllık süreçte hızlı bir büyüme kaydeden AskWitty, İngiltere’den 150 Pound (yaklaşık 1.063.397,72 TL) yatırım aldı.

Yerli Sosyal Ağ AskWitty 150 Bin Pound Yatırım Aldı

Tamamen yerli iş gücü ve kaynaklarla geliştirilen AskWitty, sosyal ağ literatürüne yeni bir kategori kazandırmakla kalmayıp sosyal ağ mantığına yeni bir bakış açısı getirmesiyle biliniyor. Kullanıcıların gelir elde edebilmesi mantığı üzerine kurulu olan AskWitty, kuruluşunun üzerinden 1 yıl geçmeden 1 milyon TL’yi aşan bir tutarda yatırım aldı. 

“Ekonomik Modelli Sosyal Ağ” şeklinde bir misyona sahip olan mecrayı daha önce “Yeni Yenilikçi Kazançlı Sosyal Ağ: AskWitty şeklinde duyurup buradan sizlere tanıtmıştık. Bu arada Branding Türkiye’nin, AskWitty özelinde gerçekleştirilen kurumsal yarışmalara daimi medya sponsoru olduğunu hatırlatalım. Bu konuya dair detayları “AskWitty Bilgi Yarışmalarının Medya Sponsoru Branding Türkiye Oldu” başlıklı makaleden okuyabilirsiniz. İşte, tüm bu yönleriyle öne çıkan yerli sosyal ağ AskWitty, Türkiye’de geliştirilerek İngiltere’den 150 pound yatırım aldı. Böylece bir yerli uygulama daha globale açılma konusunda ilk adımı atmış oldu.

Sonraki Adım Ne Olacak?

AskWitty yöneticileriyle yaptığımız görüşme neticesinde yapılan yatırımın AskWitty yazılım ekibinin genişletilmesi için harcanacağını ve mevcut sunucuların iyileştirilmesi için kullanılacağını öğrendik. Ayrıca bu yatırımla AskWitty’nin temel misyonu olan yarışmaların sürdürülebilirliği ve şirketin yurt dışı operasyonunun aktif edilmesi sağlanacak.

AskWitty Nedir

AskWitty I Hakkında

Mottosu ‘Yeni, Yenilikçi, Kazançlı Sosyal Ağ’ olan AskWitty, oyunlaştırma teknikleri, gelir modelleri ve eğlenceli iş modelleri için çalışmaktadır. Kısacası AskWitty tüm kullanıcılarının gelir elde etmesini sağlayabilecek oyunlaştırma teknikleri ile dolu bir sosyal ağdır.

AskWitty Gelir Modeli

Şu anda ödüllü bilgi yarışmaları ile kullanıcılarının gelir elde etmesini sağlayan AW, ödüllü anketler ile de gün içerisinde kullanıcıların gelir elde etmesini sağlamaktadır. Ödüllü anket modülü Aboo‘da dileyen işletmelere de anket yapma ve kullanıcı etkileşimi sağlama imkanı verilmektedir.

AskWitty Özellikleri

  • Açık Arttırma, Ürün ve Hizmet Satışı
  • Dünyanın İlk Online e-Kupon Sistemli Sosyal Ağı
  • Markalara Kendi Bilgi Yarışmasını Düzenleme Fırsatı
  • AskWitty Girişim Destek Programı
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.