E-ticarete başlamayı düşünüyorsanız bir site hazırlatmak için iki seçeneğiniz vardır. Bunlar sıfırdan hazırlatmak ve hazır e-ticaret sitesi tercih etmektir.

Sıfırdan bir e-ticaret sitesi hazırlatmak mümkün olsa da bunlar her müşteriye göre özel olarak planlanır. Bu nedenle tüm modüller, eklentiler ve özellikler ayrı ayrı tanımlanarak kurulur. Bu nedenle hem fiyatlar artmakta hem de sitenin hazırlanması için süre yükselmektedir.

Eğer hızlı ve uygun maliyetler ile elektronik ticarete başlamak istiyorsanız hazır e ticaret sitesi size en uygun çözümleri sunar. IdeaSoft tüm müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için size farklı seçenekler teklif etmektedir. Tüm paketleri inceleyebilir, aralarından sizin için en uygun olanlarına karar verebilirsiniz.

Hazır E-Ticaret Sitesi Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Hazır e ticaret sitesi günümüzde e-ticaret platformu elde etmenin yollarından bir tanesidir. Burada müşterilere birbirinden farklı özelliklere sahip değişik paketler sunulmaktadır. Bu paketlerin her biri değişik özelliklere sahiptir. Böylece tüm ihtiyaçlara hızlı çözümler bulunması sağlanır. Avantajları da genel anlamda şu şekilde sıralanabilir:

 1. Kolay ve hızlı bir şekilde kurulabilmektedir. Bu nedenle zamandan tasarruf elde etmenize olanak tanır. Kısa sürede sektöre adım atmak istiyorsanız size bu olanakları sunmaktadır.
 2. Paketlerin içinde birden fazla özellik, modül ve entegrasyon vardır. Bu sebeple daha uygun fiyata platformunuza sahip olmanız sağlanır.
 3. Hazır e-ticaret siteleri hızlı bir şekilde faaliyete geçmenizi sağlar. Ürünlerinizi yükleyebilir, ödeme ve kargo seçeneklerini ayarlayabilir, müşterilerinize hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.
 4. Eğer teknik bir problem yaşanırsa bunu çözmek için iletişime geçebilir, yardım alabilirsiniz.
 5. Şayet sitenizin altyapısı yetersiz gelirse istediğiniz herhangi bir zamanda bir üst paketlere geçebilir, böylece satışlarınızı yükseltebilirsiniz.
 6. Hazır e-ticaret siteleri, popüler ödeme ağ geçitleri, lojistik şirketleri ve diğer hizmet sağlayıcılarıyla entegrasyon kolaylığı sağlar. Bu, ödeme işlemlerini yönetmek, nakliye süreçlerini otomatikleştirmek ve diğer entegre hizmetlerden yararlanmak için avantaj sağlar.

Bu gibi özellikleri ile hazır e ticaret sitesi daha avantajlı şekilde yararlanmanıza olanak tanır. IdeaSoft farklı paketler sunarak tüm müşterilerinin gereksinimlerini karşılamayı amaçlamaktadır.

Doğru E-Ticaret Platformu Seçimi

E-ticaret yapmayı planlıyorsanız, sitenizi nasıl oluşturduğunuz kadar doğru bir platform seçmek de önemlidir. Çünkü yanlış bir platform seçmek yavaşlıklara, çökmelere ve gereksinimlerinizin karşılanmamasına neden olabilir. Bu sadece sizin daha kötü performanslar almanıza yol açmaz.

Aynı şekilde müşterilerin beklentilerine yanıt vermediği için satışlar da istendiği gibi olmaz. IdeaSoft tüm gereksinimlerinize yanıt verebilmek için çağında tüm gereksinimlerine uygun, çağdaş ve güncel çözümler teklif etmektedir. Bu sayede hızlı bir şekilde sitenizi kullanmanız sağlanır.

Bunun yanı sıra altyapılar SEO uyumlu olduğu için arama motorlarından daha etkili sonuçlar almanıza ve üste görüntülenmenize yardımcı olur. Böylece satışlar da daha iyi bir şekilde gerçekleştirilebilir. Mobil uyumlu olması sayesinde müşterileriniz her zaman ve her yerde size ulaşabilir.

Hazır E-Ticaret Sitesi Satın Alarak İşinizi Büyütmenin Yolları

Hazır e ticaret sitesi ile sektöre adım attıktan sonra büyütmenin yolları oldukça fazladır. Temel olarak bunlar sıfırdan bir e-ticaret sitesine sahip olma ile aynıdır. Genel anlamda bunlar şu şekilde özetlenebilir:

 1. Müşteriler her zaman açıklamalara ve görsellere dikkat eder. Bu nedenle açıklamalar düzenli hazırlanmalı ve müşterilerin merak ettiği sorulara yanıt vermelidir. Ürün fotoğrafı da ürünü doğru şekilde tanıtabilmelidir.
 2. Google AdWords reklamları ile gerek siteniz gerekse ürünleriniz daha fazla kişiye ulaşabilir. Böylece insanlar sizin hakkınızda fikir sahibi olabilir.
 3. Sosyal medya reklamları kendinizi sosyal medyada tanıtmanızı sağlar. Aynı şekilde kurumsal bir sosyal medya hesabı da müşterilerinize kolayca ulaşmanıza yardımcı olur.
 4. Sosyal medya Influencerları ile daha fazla tanınma imkanı elde edilebilirsiniz.
 5. İndirimler ve promosyonlar düzenleyerek müşterilerin ilgisini çekebilir, alışveriş için sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.
 6. Kaliteli ürünler sayesinde insanlara daha iyi hizmet vermeniz ve başarılı olmanız mümkündür.

Tüm bu konulara dikkat etmek sayesinde hazır e ticaret sitesi daha fazla başarılı olabilir. Böylece hedef kitlenize daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, satışlarınız arttırma fırsatı yakalayabilirsiniz.


Kitap Önerisi: Index 5.0

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.