2018’de En Çok İndirilen Yerli Uygulama BiP Oldu

Turkcell’in geliştirdiği yerli bir mobil uygulama olan BiP sınırları aşarak dünya çapında kullanılan bir iletişim ve yaşam platformu oldu. Bu başarının bir kanıtı olarak BiP, 2018’de çok indirilen yerli mobil uygulama unvanını kazandı. 

BiP, 2018 yılında en fazla indirilen yerli uygulama oldu. Turkcell’in iletişim ve yaşam platformu olan BiP’i indiren kişi sayısı bir yılda yaklaşık ikiye katlandı. Buna göre; BiP’i mobil cihazına indiren kişi sayısı yaklaşık 34 milyona yaklaştı. Tabii BiP ile ilgili tek pozitif ve gurur verici istatistik bu değil. Uygulamanın küresel düzeyde bir marka olma yolunda olduğunu kanıtlayan birkaç istatistik daha var.

34 Milyar Mesaj Gönderdik

BiP’in indirilme sayısındaki hızlı artış BiP odağındaki iletişime de yansıdı desek yanlış olmaz. BiP ile gönderilen mesaj sayısı 2018 yılında toplam 34 milyara ulaştı. Buna göre; BiP ile mesaj trafiği 3.5 kat, arama-aranma trafiği ise 2.5 kat arttı. Uygulamanın hızlı yükselişini BiP’in 2017’deki istatistiklerini baz alarak görebiliriz. Örneğin; BiP üzerinden 2017 yılında gönderilen mesaj sayısı 9.7 milyar iken 2018 yılında bu sayı 34 milyara ulaştı


İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Değerli 500 Markası – 2019 (Tam Liste)


BiP’ten arama süresi ise bir yılda 427 milyon dakikadan 1 milyar 61 milyona dakikaya çıktı. İlk defa BiP abonelerinin deneyimlediği 6 kişiyle aynı anda görüntülü görüşme özelliğiyle ise 87 milyon dakika kullanıldı.

Kaan Terzioğlu: Çalışmalarımızı Aralıksız Sürdüreceğiz

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kaan Bey’in açıklaması şöyle: “Turkcell mühendisleriyle gece gündüz çalışarak artık bugün global rakiplerinin dahi özelliklerini taklit ettiği, ülkemize ait iletişim ve yaşam platformu BiP’i tüm dünyanın kullanımına sunduk. BiP şu anda Afrika’dan Antarktika’ya Amerika’dan Avustralya’ya kadar 192 farklı ülkeden milyonlarca kullanıcısı olan bir platform. BiP örneğinde de görüldüğü gibi kendimize güvendiğimizde dünya çapında ilgi gören ürün ve servislere imza atabiliyoruz. 2019 yılında da yerli ve milli ürünlere destek vererek çalışmalarımızı ülkemiz ve insanlarımız için aralıksız sürdüreceğiz” 

BiP 2018 İstatistikleri

BiP tarafından kamuoyuyla paylaşılan ve temel istatistikleri gösteren tabloyu incelemek için resmin üzerine tıklamanız yeterli.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir