Bugün Habertürk tarafından son dakika bilgisiyle aktarılan habere göre Turkcell Genel Müdürü / Ceo’su Kaan Terzioğlu dün akşam itibarıyla görevinden ayrıldı.

Bu sabah başta Twitter olmak üzere birçok sosyal ağda iş dünyasını ilgilendiren bir son dakika haberi yer aldı. Herkesin şaşkınlıkla karşıladığı haberin odağında Turkcell Ceo’su Kaan Terzioğlu vardı.

Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu Görevi Bıraktı

Habertürk tarafından paylaşılan iddiaya göre Nisan 2015’ten bu yana Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Kaan Terzioğlu dün akşam saatlerinden Turkcell’deki genel müdürlük görevinden ayrıldı. Henüz Turkcell tarafından Kaan Terzioğlu’nun görevi bırakmasına ilişkin resmi bir açıklama yapılmamasına karşın bu iddianın güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada yaşanan bu görevden ayrılma / istifa gelişmesinin akabinde dün 14,37 ile kapanan Turkcell hisseleri Borsa İstanbul‘un 15 Mart seansında %2’nin üzerinde bir düşüşle 13,98 seviyesine kadar geriledi.

Son olarak Kaan Terzioğlu’nun şirketten ayrılığına ilişkin Turkcell’in bugün Kamu Aydınlatma Platformu’na açıklama yapması bekleniyor. Aynı zamanda şirketin yeni Ceo’sunun da kim olacağı da aynı süreçte açıklanacaktır.

Kaan Terzioğlu I Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başlamıştır. 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.

1999 – 2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir.

Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012 – 1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Kaan Terzioğlu, Nisan 2015 tarihi itibarıyla da Turkcell Genel Müdürü ve Ceo’su olarak göreve başlamıştır. Hobileri golf oynamak ve balık tutmaktır. Bu arada Kaan Terzioğlu 63. Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde “Yılın Spor Adamı” kategorisinde aday olarak gösterilmiştir. (Kaynak: Wikipedia)


💡 Turkcell’den Yemek Kartı Şirketi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.