Turkcell tarafından geliştirilen yerli arama motoru Yaani, Tarım Ve Orman Bakanlığı ile doğa dostu bir kampanyaya imza attı. Buna göre Yaani’de yapılan aramalar ağaca dönüşecek!

Ana hizmet alanı gsm olan ve ağırlıklı olarak bu alanda faaliyet gösteren Turkcell son yıllardaki teknolojik hamleleriyle ve geliştirdiği uygulamalarla adeta bir teknoloji firması halini aldı.Turkcell’in son girişimi ise yerli arama motoru olarak faaliyet gösteren Yaani oldu.

Yaani’de Yapılan Aramalar Ağaca Dönüşecek

Turkcell tarafından geliştirilen ve Türkiye merkezli olan, diğer bir ifadeyle yerli bir arama motoru olma özelliği taşıyan Yaani, şimdi de Tarım Ve Orman Bakanlığı ile ortak bir porjeye imza attı. “Aradığın Ağaç Olsun” adlı yeni ve farkındalık odaklı bir sosyal sorumluluk projesine imza atan şirket herkesin takdirini topladı. Projenin detaylarına gelecek olursak; Aradığın Ağaç Olsun adlı proje kapsamında Yaani üzerinden yapılacak her 100 arama için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın belirleyeceği, ihtiyaç olan yerlere 1 ağaç dikilecek.

Doğa Dostu Kampanya

Turkcell’in 2017 yılında Türkiye’ye kazandırdığı yerli arama motoru Yaani, Tarım ve Orman Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçirdiği proje kapsamında Yaanii’de yapılan aramalar geleceğe daha yeşil ve yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için ağaca dönüşecek. Buna göre; Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın belirlediği bölgeler için her 100 aramaya 1 fidan dikilecek. Kısacası hem uygulama üzerinden hem de yaani.com.tr‘de yapılan / yapılacak tüm aramalar Türkiye’deki ağaç sayısının artmasına katkı sağlayacak. Bu arada aramalarda kişiler değil, toplam arama sayısı dikkate alınacak.

Turkcell’in internet sitesinde “Aradığın Ağaç Olsun” projesi için ormansızlaşma, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltma ve sürdürülebilir bir dünya yaratmanın önemine değinildi. Dünyanın bozulan ekosistemine katkı sağlamak için proje sonunda toplam 500.000 ağaca ulaşılması hedefleniyor.

Projenin Reklam Filmi

Yaani ile ilgili reklam filmini izlemek için video paylaşım sitelerinde ilgili konuda arama yapabilirsiniz.

Yaani Hakkında

Yaani, kullanıcıların internette gezinmelerini ve arama yapmalarını sağlayan arama motorudur. Yaani’nin altyapısı tamamen Türkçedir. Bu sayede Türkçe aramalarda dil bilgisi yapısını anlar ve kullanıcının isteklerini tam olarak karşılar. Yaani ilk olarak yerel içeriklere öncelik verir. Yaani, tüm operatör aboneleri tarafından kullanılabilir. Uygulamayı tüm Android 5, iOS 11.4 ve üzeri işletim sistemlerine sahip mobil cihaz kullanıcıları indirip kullanabilir. Masaüstü kullanımı ise herkese uygundur.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.