Türkiye’nin Köklü PR Ajanslarından Biri Olan Image PR Kapandı

Türkiye’de, halkla ilişkiler denilince akla gelen ilk isim olan ve 31 yıllık bir geçmişe sahip olan köklü PR ajanslarından “Image PR ve Strateji Tanıtım” geçtiğimiz gün kapandı. Şirketin bu kararı ani vermediği kesin fakat duyurulma şekli ani oldu. 

1987 yılında Halkla İlişkiler duayeni Betül Mardin tarafından kurulan ve şimdilerde Canan Noyan’ın sahibi olduğu Image Halkla İlişkiler ve Strateji Tanıtım, birkaç gün evvel hiç beklenmedik bir kararla kapandı. Şirketin kapatıldığı gün öğleden sonra saat 5 civarında şirkete avukatıyla beraber giden Canan Noyan, kapanma kararını tüm çalışanlarına tebliğ ettikten sonra şirket faaliyetlerine resmen son verdi. Bu sürecin akabinde çalışanlar kısa süre içerisinde kişisel eşyalarını alıp şirketten ayrıldı.

Halkla ilişkiler sektörünün en köklü kuruluşlarından biri olan Image Halkla İlişkiler ve Strateji Tanıtım’ın, neden böylesi bir kararla aniden kapandığı merak edilirken şirketin yaptığı açıklamada kapanma nedeninin mali zorluklar olduğu belirtildi. Kapanma kararını kamuoyuna bu şekilde lanse eden şirketin, 22 çalışanına birkaç aydır maaş ödeyemediği söyleniyor.

Kapanma kararından sonra Marketing Türkiye’ye açıklamada bulunan Canan Noyan: “Maalesef olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle dar boğaza girmiş bulunan IMAGE Halkla İlişkiler mecburi olarak kapanma kararı almıştır.” dedi. Çalışanların mağdur olmasıyla ilgili olarak ise: “Bu karar ‘mecburi’ nedenlerle alınmış bir karar olduğundan mağduriyetlerimiz sorumluluk düzeyinde ortak. Uzun bir süredir şirket büyük zorluklar içerisindeydi. Var olan bir şeyi esirgemek değil kaygımız. Olmayanı uzatarak, zamana yayarak kayıpları artırmamak.” olduğunu iletti.

Hiç şüphesiz Image PR‘ın kapanma olayından birçok ders çıkarılması gerekiyor. Bu konu odağında PR sektörüyle ilgili yakın gelecekte çeşitli analizler yapılacaktır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir