Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Şubat ayının dördüncü ve son haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (22 – 28 Şubat 2021)

Şubat ayının dördüncü ve son haftasını bitirdik. Bu hafta da yine teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir ifadeyle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi belirleyen aksiyonlarına şahit olduk. Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor.

Bütün bunlarla birlikte işte, Şubat’ın 4. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (22 – 28 Şubat 2021)”

Teknoloji Haberleri (22 – 28 Şubat 2021)

Bu haftanın (22 – 28 Şubat 2021) öne çıkan dijital ve teknoloji odaklı haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor; 

 • En Çok Kripto Para Kullanan Ülkeler
 • Koronavirüs’ün Biteceği Tarih
 • Yeni Dünyada Online Sağlık Eğitimleri
 • Normalleşmeye En Yakın Ve Uzak 5 Şehir
 • Anadolu Bilişim Dijital Buluşmaları 25 Şubat’ta
 • Adidas Reebok’ı Satıyor
 • Microsoft Dijital Nezaket Araştırması (2021)
 • RLC Günleri Etkinliği

Evet, geride bıraktığımız hafta; teknoloji odaklı yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım.


En Çok Kripto Para Kullanan Ülkeler

Teknoloji Haberleri’ne son haftaların önemli gündemlerinden biri olan kripto paralarla ilgili başlıyoruz. NTV’de yayınlanan habere göre dünyanın en büyük 74 ekonomisi olan Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika ülkeleri odağında yapılan araştırmada, Nijerya yüzde 33 kripto para kullanımıyla ilk sırada yer aldı. Türkiye ise değerlendirmeye dahil edilen 74 ülke arasında 4. sırada olmasıyla dikkat çekti. Bu bilgiler akabinde işte en çok kripto para kullanan ilk 5 ülke;

 • Nijerya
 • Vietnam
 • Filipinler
 • Türkiye
 • Peru

Koronavirüs’ün Biteceği Tarih

Dünya Sağlık Örgütü – DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Danimarka devlet yayıncısı DR‘ye açıklamalarda bulunarak 2021 yılının da Kovid-19 yılı olacağını fakat 2020 yılına göre daha temkinli ve yönetilebilir bir yıl olacağını vurguladı.

Yeni Dünyada Online Sağlık Eğitimleri

Herkesin istediği zaman istediği yerden erişim sağlayabileceği ve herhangi bir özel cihaz veya uygulama gereksinimi olmadan katılabileceği online sağlık eğitimler yeni dünyada önemli bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Normalleşmeye En Yakın Ve Uzak 5 Şehir

Teknoloji Haberleri’ne Koronavirüs ile ilgili detaylarla devam ediyoruz. Fahrettin Koca’nın paylaştığı 15 – 21 Şubat 2021 tarihlerini kapsayan harita değerlendirildiğinde normalleşmeye en yakın ve uzak şehirler de belli oldu.

İşte normalleşmeye en yakın 5 şehir; 

 • Hakkari (3,21)
 • Şırnak (3,91)
 • Muş (8,51)
 • Batman (8,71)
 • Iğdır (10,43)

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Anadolu Bilişim Dijital Buluşmaları 25 Şubat’ta

Anadolu Bilişim Dijital Buluşmaları 25 Şubat 2021’de online ortamda gerçekleştirilecek. Harput Ajans ve Kamu Bilişim Derneği işbirliğiyle düzenlenen “E-Devlet Çözümleri: E-Ticaret Ve Ödeme Sistemleri” ana temalı etkinlikte alanında uzman konuklar bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunacak.

Adidas Reebok’ı Satıyor

Alman spor giyim markası Adidas 2006 yılında satın aldığı Reebok’ı satıyor. Hatta bu konuda hazırlıklarını hızlandıran dünyaca ünlü giyim markası, söz konusu satışı Mart (2021) ayına kadar tamamlamayı hedefliyor.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Microsoft Dijital Nezaket Araştırması (2021)

İnternet kullanıcılarının davranış ve etkileşimlerini baz alarak hazırlanan “Microsoft Dijital Nezaket Araştırması (2021)” için 30’u aşkın ülkeden 58 binden fazla kullanıcıdan görüş alındı.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

RLC Günleri Etkinliği

Yıldız Teknik Üniversitesi, IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen RLC Günleri “Dönüşüm Ellerinde” mottosuyla 2-3-4 Mart tarihlerinde 17. kez gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Şubat (2021) ayının dördüncü haftasını da (22 – 28 Şubat 2021) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Şubat’ın 4. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Mart 2021’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.


💡 Teknoloji Haberleri (15 – 21 Şubat 2021)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.