Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca bundan böyle güncel Koronavirüs tablosunu Twitter’da paylaşmayacağını açıkladı. Peki ama neden?

Çin’in Wuhan bölgesinde Aralık 2019’da başlayan ve birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılarak pandemi halini alan Covid-19 (Koronavirüs) salgını ile ilgili tehlike bitmiş değil. Hatta bu günlerde tüm dünyada salgının ikinci aşamasından bahsediliyor.

Evet, bir yandan ikinci dalga söylentileri bir yandan yeni tedbirler derken, her devlet Covid-19’a dair kendi kriz yönetimini uygulamaya çalışıyor.

İlk Koronavirüs vakasının Mart 2020’de Türkiye’de görülmesiyle Türkiye’nin de salgınla imtihanı başlamış oldu.Korona Virüsü Türkiye’de! Peki Şimdi Ne Olacak? başlıklı makalede salgının Türkiye’de başladığı süreçte Koronavirüs’e dair bir değerlendirmede bulunmuştuk. Şimdiyse ikinci dalga korkusunun yaşandığı bu günlere ve alınan tedbirlere dair değerlendirmelerde bulunuyoruz.

Bu tedbirlerden en ilgincini geçtiğimiz günlerde Bakan Fahrettin Koca açıkladı. Buna göre Sağlık Bakanı artık güncel Koronavirüs tablosunu Twitter’da paylaşmayacağını duyurdu.

Peki ama neden

Sağlık Bakanı Koronavirüs Tablosunu Paylaşmayacak

Evet, ilk Koronavirüs vakasının Türkiye’de görülmesiyle salgına dair kriz yönetiminin adeta yüzü olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bilindiği üzere her gün akşamüzeri kişisel Twitter hesabı üzerinden mevcut Koronavirüs tablosunu paylaşıyordu. Ancak Bakan Koca geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulunarak bundan böyle güncel Koronavirüs tablosunu Twitter’da paylaşmayacağını açıkladı. Bakan Koca’nın bu konu odağındaki açıklaması ise şöyle;

“Toplum Bilimleri Kurulumuzun önerisi ile Salgın Yönetiminin doğru iletişimi açısından bundan sonra günlük ve haftalık daha detaylı bilgileri http://covid19.saglik.gov.tr adresinden takip edebileceksiniz. Önemli gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.”

Bu arada hatırlanacağı üzere Sağlık Bakanlığı, 29 Temmuz 2020‘den itibaren yoğun bakım ve entübe hasta sayılarını yayınlama uygulamasına son vermişti. Şimdiyse Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mevcut Koronavirüs tablosunu paylaşmayacağını açıkladı. Bakan Fahrettin Koca’nın açıklamasından anlıyoruz ki bu kararın arkasında salgın yönetimi sürecinde iletişimin doğru yönetilmesi kaygısı var.

Özetle, artık Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Twitter’da günlük Koronavirüs istatistiklerini paylaşmayacak. Ancak günlük Koronavirüs tablosu ile ilgili detaylara Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan covid19.saglik.gov.tr sitesinden ulaşmak mümkün olacak


💡 Koronavirüs Sonrası İş Hayatı

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.