Branding Türkiye’nin yayıncılık odaklı alt markası Branding Türkiye Yayınları tarafından hazırlanan “Koronavirüs Sonrası İş Hayatı” temalı rapor yayınlandı.

2019’un son aylarında ilk kez Çin’de görülen ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak “pandemi” halini alan Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle gerek kamuda gerekse özel sektörde birçok önlem alındı. Bu önlemlerin başında ise uzaktan çalışma yani home office ile uzaktan yani online eğitim geliyordu.

Peki birçok firmanın pandemiyle birlikte deneyimlediği bu çalışma biçimi pandemi sonrasında nasıl bir hal alacaktı? İşte, bunu öğrenmek için “Koronavirüs Sonrası İş Hayatı” başlıklı bir anket yaparak bu raporu hazırladık. Yazının sonundaki butona tıklayarak raporu ücretsiz bir şekilde inceleyebilir, indirebilir ve çevrenizle paylaşabilirsiniz.

Evet kamu ve özel sektördeki bu tedbirlerle birlikte biz de Branding Türkiye olarak salgının Türkiye’de görülmesinin akabinde birçok çalışmaya imza attık. Bunlara dair detayları farklı içeriklerde anlatmıştık. Bu yazıda ise Koronavirüs sürecinde yaptığımız çalışmalardan biri olan “Koronavirüs Sonrası İş Hayatı” temalı rapordan bahsedeceğiz.

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Araştırması (Rapor)

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Araştırması adlı bu raporun hazırlanması için rastgele seçilim yöntemiyle online bir anket çalışması gerçekleştirilmiştir. Bu çalışma, Branding Türkiye himayesinde; Branding Türkiye’nin Sahibi Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam ile Branding Türkiye yazarlarından olan Nöropazarlama Uzmanı Serenay Palabıyık tarafından gerçekleştirilmiş ve Branding Türkiye Yayınları’nca kamuoyuna ücretsiz bir şekilde sunulmuştur.

Bu arada raporda, bu çalışmanın hazırlanmasına ilişkin detayların aktarıldığı “Kapsam & Hedefler” başlıklı bir bölüm var. Bu kısımda raporun misyonu şöyle aktarılıyor;

Kapsam & Hedefler

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Araştırması adlı bu çalışmanın kapsamı; ayırt edici faktörler (sektör, gelir düzeyi, eğitim durumu, mevki pozisyon vs.) baz alınmaksızın “çalışan” statüsündeki bütün iş dünyası profesyonellerinin pandemi öncesi çalışma biçimini (tam zamanlı, home office) öğrenmek, pandemi süreci boyunca tutumunu (uzaktan çalışmaya adapte oldu / uyum sağlayamadı) tespit etmek ve pandemi sonrası planını (çalışma şeklini değiştirmek) anlamak şeklindedir. Bu çalışma kapsamında ayrıca; çalışanların karantina sonrası yeni çalışma biçimlerine ilişkin kararları uygulamak için hangi planı yaptıklarını (iş kurma, eğitim / oryantasyon alma vs.) öğrenmek de hedeflenmiştir.

Raporu İndir (Ücretsiz)

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı temalı raporu incelemek ve ücretsiz indirmek için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Bu arada bundan böyle de premium içeriklerimizden ücretsiz yararlanmak için buradan mail aboneliğinizi aktifleştirebilir, Linkedin sayfamızı takip edebilir veya buraya tıklayarak Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.