Mürsel Ferhat Sağlam’dan #MesleğiminFarkındaOl Kampanyasına Destek

Ajans Paradise’ın Kurucusu ve Ajans Başkanı olan ve aynı zamanda Branding Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmeni olan Mürsel Ferhat Sağlam, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren İAU PR Atölye’nin #MesleğiminFarkındaOl kampanyasına destek oldu. 

Misyonunu; “halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü öğrencilerini iletişim süreçlerine entegre bakış açısına ve özgüvene sahip, donanımlı, ekip ruhu ile çalışacak nitelikte yetiştirmek ve mezun olduktan sonra donanımlı birer halkla ilişkiler uzmanı adayı olarak sektörde tercih edilmesi için faaliyetlerini sürdürmektedir.” şeklinde özetleyen İAU PR Atölye, sosyal medyada çok ses getiren #MesleğiminFarkındaOl kampanyasıyla halkla ilişkiler mesleğine dair bir farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

Akademisyenler, duayenler ve sektör profesyonellerinin desteklediği #MesleğiminFarkındaOl kampanyasına bu defa dijital markalaşma odağında kişi ve kurumlara hizmet veren Ajans Paradise‘ın sahibi ve ajans başkanı ve aynı zamanda bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye‘nin sahibi ve genel yayın yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, #MesleğiminFarkındaOl kampanyasına destek amacıyla şu açıklamayı yaptı:

“#Halkla ilişkiler nedir?, PR nedir? konulu birçok içerik, makale, kitap okuduk bugüne kadar fakat “halkla ilişkiler ne değildir?”, “PR ne değildir?” konulu içerik pek paylaşılmıyor. Bu yüzden ben bugün “nedir?” yerine “ne değildir?” konusu üzerinde duracağım. Örneğin; halkla ilişkiler en başta reklam değildir, halkla ilişkiler sekreterlik değildir, halkla ilişkiler müşteri temsilciliği değildir halkla ilişkiler eşittir farkındalıktır. Bunu böyle bilirsek mesleğe katkı sağlarız. Bugünkü etiketimizin konusu yine farkındalık odaklı olduğu için ben farkındalığa dikkat çekmek istedim. Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Teşekkürler.”

Halkla İlişkiler Farkındalıktır

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir