Türkiye’nin ilk Dijital Markalaşma Ajansı olan Ajans Paradise’ın Kurucusu ve Ajans Başkanı “Mürsel Ferhat Sağlam”dan #MesleğiminFarkındaOl kampanyasına destek!

Türkiye’nin en popüler bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam’dan farkındalık kampanyasına destek! Sağlam, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren İAU PR Atölye‘nin #MesleğiminFarkındaOl kampanyasına destek oldu. 

Mürsel Ferhat Sağlam’dan Destek

Misyonunu; “halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü öğrencilerini iletişim süreçlerine entegre bakış açısına ve özgüvene sahip, donanımlı, ekip ruhu ile çalışacak nitelikte yetiştirmek ve mezun olduktan sonra donanımlı birer halkla ilişkiler uzmanı adayı olarak sektörde tercih edilmesi için faaliyetlerini sürdürmektedir.” şeklinde özetleyen İAU PR Atölye, sosyal medyada çok ses getiren #MesleğiminFarkındaOl kampanyasıyla halkla ilişkiler mesleğine dair bir farkındalık oluşturmayı sürdürüyor. 

Akademisyenler, duayenler ve sektör profesyonellerinin desteklediği #MesleğiminFarkındaOl kampanyasına bu defa dijital markalaşma odağında kişi ve kurumlara hizmet veren Ajans Paradise‘ın sahibi ve ajans başkanı Mürsel Ferhat Sağlam destek oldu.

Halkla İlişkiler Farkındalıktır

Aynı zamanda dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye‘nin de sahibi ve genel yayın yönetmeni olan Mürsel Ferhat Sağlam’dan #MesleğiminFarkındaOl kampanyasına destek amacıyla şu açıklamayı geldi;

“Halkla ilişkiler nedir?, PR nedir? konulu birçok içerik, makale, kitap okuduk bugüne kadar fakat “halkla ilişkiler ne değildir?”, “PR ne değildir?” konulu içerik pek paylaşılmıyor. Bu yüzden ben bugün “nedir?” yerine “ne değildir?” konusu üzerinde duracağım. Örneğin; halkla ilişkiler en başta reklam değildir, halkla ilişkiler sekreterlik değildir, halkla ilişkiler müşteri temsilciliği değildir halkla ilişkiler eşittir farkındalıktır. Bunu böyle bilirsek mesleğe katkı sağlarız. Bugünkü etiketimizin konusu yine farkındalık odaklı olduğu için ben farkındalığa dikkat çekmek istedim. Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Teşekkürler.”


Mürsel Ferhat Sağlam

Mürsel Ferhat Sağlam I Hakkında

Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler & Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde doktora seviyesinde özel öğrenci statüsünde devam etmektedir.

“Ajans Paradise” (2012), ve “Branding Türkiye” (2018) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır. Mürsel Ferhat Sağlam’ın hikâye, roman, deneme, pazarlama olmak üzere farklı türlerde yayınlanmış 6 kitabı bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası birçok mecrada uzmanlık alanlarıyla ilgili çeşitli makaleler yazmış olan Sağlam, kamu ve özel sektördeki kurumlara dijital pazarlama, sosyal medya, içerik pazarlaması, stratejik marka yönetimi, girişimcilik, zaman yönetimi, itibar yönetimi, kriz yönetimi ve dijital markalaşma konularında eğitimler ve konferanslar vermektedir.

“Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam, bu alanda yazdığı makale ve kitaplarla, eğitim ve konferanslarıyla sektörün tüm dinamiğini yeniden yorumlayarak, belirlemiştir. Dijital Markalaşma Eğitimi, yüksek lisans formatında Mürsel Ferhat Sağlam tarafından hazırlanıp tescillenerek Dijital Markalaşma kavramının akademik düzeyde sürdürülebilirliği sağlanmıştır. Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kavramsallaştırılan diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0 şeklindedir.

Stratejik Marka Yönetimi kitabı Mürsel Ferhat Sağlam’ın sektöre dair yayınlanmış ilk kitabıdır. Ancak bu kitap dışında yazarın, edebi türde yayınlanmış kitapları da bulunmaktadır.

“Mürsel Ferhat Sağlam”ın Kitapları

  • Günübirlik Sonsuzluk (Hikaye)
  • Raygan (Roman)
  • Var Say (Roman)
  • Aşkzade (Hikaye)
  • Stratejik Marka Yönetimi (Marka – Pazarlama)
  • Dijital Markalaşma (Marka – Pazarlama)

“Mürsel Ferhat Sağlam”ın Yayına Hazırlanan Kitapları; 

  • A’dan Z’ye Marka Yönetimi
  • Sosyal Medyanın Nabzı
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.