Branding Türkiye’nin Kurucusu Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam Selçuk Üniversitesi’ndeydi! Reklamcılık Yüksek Lisans dersine konuk olan Sağlam, dijital markalaşma odağında bir sunum gerçekleştirdi.

Bütünleşik pazarlama ve iş ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmeni, Dijital Markalaşma Uzmanı Ve Yazar Mürsel Ferhat Sağlam 30 Aralık 2020’de Selçuk Üniversitesi‘ndeydi. Online ortamda gerçekleştirilen ve Branding Türkiye’nin desteklediği etkinlik kapsamında Reklamcılık yüksek lisans dersine konuk olan Sağlam, kavramsallaştırarak literatüre kazandırdığı “Dijital Markalaşma” odağında bir konuşma yaptı.

Mürsel Ferhat Sağlam Selçuk Üniversitesi’ne Konuk Oldu

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nden Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş’ın davetiyle Reklamcılık yüksek lisans dersinde “dijital markalaşma” odağında bir sunuş gerçekleştiren Sağlam, etkinlik kapsamında “dijital markalaşma nedir?”, “dijital markalaşma niye önemlidir?”, “dijital markalaşma nasıl yapılır?” sorularına yanıt verdi.

Konuşması sırasında “Dijital Markalaşma Nasıl Doğdu?” odağında kavramın tarihsel gelişimine de değinen Mürsel Ferhat Sağlam, etkinlikte stratejik planlama modeli olarak literatüre kazandırdığı 3F Fenomeni‘nden ve girişimcilerin neler yapması gerektiğinden de bahsetti.

DİJİTAL MARKALAŞMA KİTABI ÇIKTI!


Mürsel Ferhat Sağlam I Biyografi

Dijital Markalaşma Uzmanı | Yazar | Akademisyen | Mentor

Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doktora seviyesinde devam etmektedir.

Türkiye’nin ilk Dijital Markalaşma Ajansı olan “Ajans Paradise” (2012), ve Bütünleşik Pazarlama ve İş – Ekonomi Mecrası “Branding Türkiye” (2018) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır.

“Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam, bu alanda yazdığı makale ve kitaplarla, eğitim ve konferanslarla sektörün tüm dinamiğini yeniden yorumlamıştır. Dijital Markalaşma Eğitimi ise Mürsel Ferhat Sağlam tarafından yüksek lisans formatında hazırlanıp resmi mercilerce tescillenmiştir. Böylece Dijital Markalaşma kavramının akademik düzeyde sürdürülebilirliği sağlanmıştır. Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kavramsallaştırılan diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0, 1S2F Kuralı şeklindedir.


💡 2020’de Neler Yaptık? (Yılın Özeti)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.