WhatsApp’tan Herkesi Sevindirecek 2 Yeni Güncelleme

Yaptığı güncellemelerle adından sıkça bahsettiren dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp 2.18.70 ve 2.18.71 sürüm numarasına sahip iki yeni güncellemeyi kullanıcılarına sundu. “Ses Kaydı Kilitleme” ve “Çıkartma Paketi Boyutu” özelliklerini Android’de beta kullanıcılarına deaktif bir şekilde sundu.

WhatsApp, şimdilik her iki özelliği de belli bir kullanıcı kitlesine açarak test ediyor. Eğer herhangi bir sorun tespit edilmezse WhatsApp, bir sonraki güncellemesinde bu iki yeniliği tüm kullanıcıların yararlanması için aktifleştirecek.

Şimdi biraz da yeni güncellemelerin detaylarından bahsedelim.

Ses Kaydı Kilitleme

WhatsApp kullanıcılarının iyi bildiği üzere, herhangi bir kişiye / gruba ses kaydı göndermek için  parmağınızın mikrofon  simgesinde kayıt boyunca tutmak zorundaydık. Bu da mesajlaşma açısından birçok kolaylığı barındıran böylesi popüler bir uygulama için oldukça kullanışsız bir özellikti. Yeni beta güncellemesi ile birlikte WhatsApp üzerinden ses kaydını kilitlemek mümkün!

Güncelleme sayesinde ses kayıt tuşuna 0.5 saniye parmağınızı basılı tuttuğunuzda mikrofonun üzerinde bir kilit simgesi belirecek. Parmağınızı bu simgeye doğru kaydırırsanız ses kaydı sabitlenir ve parmağınızı çekseniz dahi kayıt devam eder.

Ses kaydı kilitleme, sohbet esnasında uzun sesli mesajlar gönderen kişiler için oldukça işe yarar bir özellik olacaktır. Ayrıca bundan sonraki güncellemede eklenmesi planlanan bir özellik daha var; ses kaydını karşı tarafa göndermeden önce dinleyebilme imkanı…

Çıkartma Paketi Boyutu

WhatsApp bu yeni güncelleme ile birlikte çıkartma paketinin boyutunu telefona indirmeden önce öğrenebilme imkanı veriyor.  Böylece herhangi bir çıkartma paketini indirmek istediğinizde boyutunu önceden kontrol edebilir, mobil internetinizde yeterli MB yok ise bir Wi-Fi ağına bağlanarak istediğiniz çıkartma paketini telefonunuza indirebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir