Türkiye’nin ilk minyatür tuğla üreten markası Minyatür Tuğla’dan büyük başarı! Kadın girişimciler tarafından yönetilen hobi-eğitim markası Minyatür Tuğla Fonangels kitlesel fonlama platformunda büyük bir başarıya imza atarak 2.25 milyon TL üzerinde yatırım topladı. Markanın yatırım süreci ve gelecek vizyonuna dair detayları sizler için derledik!

Küçük bir atölyede başlayan Minyatür Tuğla’nın hikayesi kısa sürede önemli bir büyüme yakalayarak 3000’den fazla sipariş alan bir markaya dönüştü. Mimar İrem Kübra Özgül, Üretim Sorumlusu Esra Uzun ve Yücel Özgül‘ün öncülüğünde faaliyetlerini sürdüren şirket, Fonangels kitlesel fonlama platformunda büyük bir başarıya imza attı. Buna göre Fonangels’taki yatırım turunda Minyatür Tuğla, 2.25 milyon TL üzerinde yatırım topladı.

Minyatür Tuğla Fonangels İle 2.25 Milyon TL Üzerinde Yatırım Topladı

Türkiye’nin ilk minyatür tuğla üreten markası olan Minyatür Tuğla, 2.25 Milyon TL üzerinde yatırım topladı. Hobi-eğitim kategorilerinde önemli bir büyüme yakalayan girişim, böylece Fonangels’taki yatırım sürecini başarıyla tamamlamış oldu.

Yetişkin Hobi kategorisinde tercih edilen bir marka haline gelen Minyatür Tuğla’nın kullanıcıları arasında ünlüler ve sosyal medya fenomenleri de var. Eskişehir Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi gibi üniversitelerin de aralarında bulunduğu birçok kuruma satış gerçekleştiren Minyatür Tuğla, 2022 itibariyle ise okul öncesi eğitim kurumlarına ve ilkokullara satış yaparak etki alanını artırmayı başardı.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Minyatür Tuğla, çocuklar için eğitici, gençler için eğlenceli, yetişkinler içinse gerçek bir hobi fırsatı sunmasıyla aslında her yaştan kullanıcıya hitap eden bir marka olma özelliği taşıyor. Hobi ürünü olmanın ötesinde eğitsel, sanatsal ve yaratıcı bir özelliğe de sahip olan girişim, gelecek nesillerin eğitimine katkıda bulunmayı ve sanatın sınırlarını genişletmeyi hedefliyor.

Minyatür Tuğla’nın Küresel Vizyonu

Minyatür Tuğla’nın yeni dönemdeki hedefi Türkiye’de elde ettiği başarıları küresel arenaya da taşımak. Bu vizyon doğrultusunda modern üretim tekniklerine geçiş yapmayı planlayan şirket üretim kapasitesini artırarak operasyonel verimliliğini yükseltmeyi hedefliyor.

Minyatür Tuğla’nın kurucusu Kübra Özgül şirketin global hedefleri ile ilgili açıklamada bulundu. Özgül’ün açıklaması şöyle;

“Türkiye’de ilkleri yaratarak başladığımız bu yolculukta, şimdi dünya pazarında Türk kadınlarının yaratıcılığını ve gücünü göstermeye ve yeni başarılara imza atmaya hazırız.”


Minyatür Tuğla I Hakkında

Üretim, satış ve pazarlama hayatına 2019 yılında başlayan Minyatür Tuğla markası olarak Türkiye’nin ilk minyatür ölçekli tuğla ve inşaat malzemeleri üreticisiyiz. Geniş ürün yelpazemizle ülkemizde hobi dünyasına renk katmaya geldik.


GİRİŞİMCİLERİN BÜYÜK HATALARI

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.