Geçtiğimiz haftalarda Branding Türkiye Yayınları etiketiyle yayınlanan Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu, Branding Türkiye’nin kurumsal Slideshare hesabında yayınlandı.

2019’un sonlarında başlayan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılarak pandemi halini alan Koronavirüs, birçok olguyu yeniden yorumlamamıza neden oldu. Salgın sürecinde değişen sektörel dinamiklerin en önemlisi ise hiç şüphesiz çalışma / iş yapma biçimiydi. Örneğin pandemi sürecinde kamu kurumları ve özel sektör firmaları mecburi bir şekilde uzaktan çalışma modelini deneyimledi.

Bu deneyimin akabinde akla şu sorular gelmiştir;

  • Home office çalışma sistemi çalışanları mutlu etti mi?
  • Uzaktan çalışma modeli firmaları tatmin etti mi?
  • Koronavirüs sonrası çalışma sisteminde esneklik olmalı mı?
  • Çalışanlar home office sistemine nasıl adapte edilebilir?

Bu sorulardan yola çıkılarak ise Branding Türkiye himayesinde; Branding Türkiye’nin Sahibi Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam ile Branding Türkiye yazarlarından olan Nöropazarlama Uzmanı Serenay Palabıyık tarafından bir araştırma gerçekleştirildi. Branding Türkiye Yayınları’nca kamuoyuna ücretsiz bir şekilde sunulan bu rapor Koronavirüs sonrası iş hayatı ile ilgili fikir sahibi olmaya yardımcı oluyor.

Covid-19 Sonrası İş Hayatı Araştırması

Rastgele seçilim yöntemiyle gerçekleştirilen ve herhangi bir ayırt edici metrik (sektör, maaş, lokasyon, pozisyon, eğitim durumu vs.) gözetilmeden yani çalışan statüsündeki bütün iş dünyası profesyonellerini kapsayacak şekilde uygulanan Koronavirüs sonrası iş yaşamına dair detaylar, raporun “Kapsam & Hedefler” başlıklı bölümünde ayrıca anlatılmıştır.

Kapsam & Hedefler

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Araştırması adlı bu çalışmanın kapsamı; ayırt edici faktörler (sektör, gelir düzeyi, eğitim durumu, mevki pozisyon vs.) baz alınmaksızın “çalışan” statüsündeki bütün iş dünyası profesyonellerinin pandemi öncesi çalışma biçimini (tam zamanlı, home office) öğrenmek, pandemi süreci boyunca tutumunu (uzaktan çalışmaya adapte oldu / uyum sağlayamadı) tespit etmek ve pandemi sonrası planını (çalışma şeklini değiştirmek) anlamak şeklindedir. Bu çalışma kapsamında ayrıca; çalışanların karantina sonrası yeni çalışma biçimlerine ilişkin kararları uygulamak için hangi planı yaptıklarını (iş kurma, eğitim / oryantasyon alma vs.) öğrenmek de hedeflenmiştir.

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu (İndir)

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin kurumsal Slideshare hesabında da yayınlanan “Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu”nu slayta tıklayarak ücretsiz bir şekilde inceleyebilir ve cihazınıza indirerek çevrenizle paylaşabilisiniz.


💡 Koronavirüs Sonrası İş Hayatı (Rapor)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.