İTÜ Veri Bilimi Zirvesi, 24 – 25 Nisan 2019 tarihinde İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleştirilecek. Veri bilimi (Data Science) odağındaki zirveye bu alanda çalışmalar gerçekleştiren ve bu alana ilgisi olan tüm paydaşların katılması hedefleniyor. 

Günümüz dünyasında teknolojik gelişmelerin en önemli dinamiği olan veri (data), tek gerçek haline geldi denilebilir. Bunun bir yansıması olarak gerek Türkiye gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinde veri bilimi odağında birçok girişim hayata geçirildi. İTÜ Veri Bilimi Zirvesi ile de işte bu gerçeğe bir farkındalık sağlanması amaçlanıyor.

Veri Bilimi odağında çalışmalar yapan kurumsal paydaşlar ile bu çalışmalara ilgi duyan ve veri bilimi alanında kariyer hedefleyenlerin arasında köprü vazifesi gören zirvenin odağında veri bilimi (data science) var.

İTÜ Veri Bilimi Zirvesi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde gerçekleştirilecek olan zirveyi İTÜ Kulüpler Birliği, İTÜ Kariyer Merkezi ve İTÜ Veri Bilimi Kulübü düzenliyor. Kurumsal düzeyde birçok destekçisi olan zirvenin medya sponsoru ise iş dünyası profesyonelleri ve akademisyenler tarafından takip edilen bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye oldu.

İTÜ Veri Bilimi Zirvesi Afiş

Verinin (data) kullanım alanlarını ve elde edilen  veriyle neler yapılabileceğini öğrenmek ve anlamak isteyenlerin buluşacağı İTÜ Veri Zirvesi’ne ayrıca Data Science (Veri Bilimi) alanında vizyonunu genişletmek isteyenler de katılabilecek.

Data bilimi odağında kariyer planlayanların kesinlikle kaçırmaması gereken ücretsiz zirve, 24 – 25 Nisan 2019 tarihinde İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi‘nde gerçekleştirilecek.

Etkinlik Detayları 

Denizbank ana sponsorluğundaki “İTÜ Veri Bilimi Zirvesi”nin Altın Sponsoru Koç Sistem olurken Gümüş Sponsoru ise Turna.com oldu. Zirvenin medya sponsoru ise Branding Türkiye!

Veri bilimi alanında tüm paydaşları bir araya getirme gayesinde olan zirve herkese açık ve ücretsizdir. Ancak zirveye katılmak için kayıt formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Kayıt formuna ulaşmak için aşağıda yer alan “Kaydol” butonuna tıklayabilirsiniz. Gelişmeleri yakından takip etmek içinse zirvenin resmi Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Tarih

24 – 25 Nisan 2019

Saat

09:00 – 17:15

Lokasyon

İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü Yabancı Diller Fakültesi Mustafa Kemal Amfisi


İTÜ Veri Bilimi Zirvesi ile ilgili detaylar ve zirveye kayıt için Veri Bilimi Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz.

Veri Bilimi Kulübü I Hakkında

Günümüz dünyası veri kavramını ve oluşturduğu etkileri kavramaya çalışırken diğer yandan veri bilimi kavramı ortaya çıkmıştır. Dünyada olduğu kadar ülkemizde de bu kavramların oluşturduğu etkiler giderek artmaya ve genişlemeye başlamıştır. Bu etkiler aslında gelişen teknolojiler ışığında doğal bir gelişimin sonucudur. Tam da bu nedenlerden ötürü 2018 Şubat ayında İTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencileri bu alandaki eksikliği gidermek ve veri bilimi konusunda çalışmalar yapmak isteyenleri bir araya toplamak amacıyla İTÜ Veri Bilimi Kulübü’nü kurmuşlardır.


💡 Türkiye Spor Zirvesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.