İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan İTÜ Robot Olimpiyatları İTÜRO 2019, 11 Nisan 2019’da kapılarını ziyaretçilere açacak.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından 11-12-13 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO 2019)

Türkiye’nin en köklü robot organizasyonu olan İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO), bu sene 13. kez düzenlenecek. Etkinlik robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

İTÜRO 2019 Afiş

İTÜRO ayrıca, robotik alanında meydana gelen teknolojik gelişmeler ışığında bu alana yönelik yapılan çalışmaları sorgulamayı planlayan bir oluşumdur.

Branding Türkiye‘nin medya sponsoru olduğu İTÜRO 2019’da; yerli ve yabancı akademisyenler, sanayi katılımcıları ve deneyimli öğrenciler tarafından, robotik ve kontrol bilimi gibi alanlarda seminerler, söyleşiler, paneller ve sergiler düzenlenecek olup bu alana ilgisi olan herkesin kesinlikle katılması gereken bir etkinliktir.

Yarışmalarla eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliklerin temel misyonu ise bu alanda çalışma yapmakta olan katılımcılara yol göstermektir. Bu arada toplamda 11 Kategoriden oluşan yarışmalara, son 12 yılda toplam 6474 – 6500 kişi katılmıştır.

İTÜ Robot Olimpiyatları İTÜRO 2019 ile ilgili daha detaylı bilgi almak için etkinliğin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü I Hakkında

Kurulmuş olduğu 2004 yılından bu yana başta Elektrik-Elektronik Fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm İTÜ öğrencilerine hizmet vermektedir. Hedefimiz öncelikle teknolojik ilerlemenin gerisinde kalmayan yetkin mühendisleri ülkemize kazandırmaktır. Kulübümüz bu hedef doğrultusunda birçok faaliyette bulunmaktadır.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü Laboratuvarı’nda yapılan proje çalışmaları sayesinde hem öğrencilere teorik bilgilerini pratiğe çevirme şansı verilmiş olmakta hem de yapılan çalışmaların paylaşılmasıyla tüm kulüp üyelerine önemli bir bilgi aktarımı sağlanmış olmaktadır. İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü için bir diğer önemli hedef ise öğrenciler için sosyal ortamın geliştirilmesidir. Kulübümüz, üyeleri arasında kaynaşmayı sağlamak ve paylaşımı arttırmak amacıyla belirli aralıklarda sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Üyelerimiz, İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü etkinliklerinde ve alt kollarında görev alarak, liderlik deneyimi kazanma, kişisel yeteneklerini geliştirme, disiplinler arası çalışmalarda tecrübe edinme imkânı bulur.


💡 Anlık bilgi paylaşımı için Branding Türkiye Telegram Kanalı‘na katılın!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.