“A’dan Z’ye İskenderun” mottosuyla yayın yapan ve içerik odaklı lokal bir girişim olan İskenderun XYZ Stratejik Marka Yönetimi kitabını öneriyor. 

Yerelden tüm ülkeye oradan da globale yayılan girişimler her zaman ilgi çekmiştir. İskenderun XYZ tam da böyle bir mizaca sahip yeni bir girişim. İçerik odaklı ve sosyal medya ağırlıklı yayın yapan bir mecra olan İskenderun XYZ, “tavsiye pazarlaması”na farklı bir boyut katmayı hedefliyor. Bu maksatla çeşitli kategorilerde öneriler yapan İskenderun XYZ, Branding Türkiye’nin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam‘ın Stratejik Marka Yönetimi kitabını tavsiye etti.

A'dan Z'ye İskenderun

İskenderun XYZ Stratejik Marka Yönetimi’ni Öneriyor

Dikeyeksen Yayınları etiketiyle yayınlanan Mürsel Ferhat Sağlam’ın, Stratejik Marka Yönetimi kitabı, içerik odaklı lokal bir girişim olan İskenderun XYZ tarafından hazırlanan özel bir içerikle tavsiye edildi. “Markalaşmak Ama Nasıl?”, “Yeni Nesil Marka Yönetimi Nedir?”, “Türkiye’den Neden Global Marka Çıkmaz?” başta olmak üzere marka yönetiminin nasılına dair birçok başlığı barındıran Stratejik Marka Yönetimi, bu alanda kariyer yapma hedefi olanların yanı sıra girişimciler, sektör profesyonelleri ve akademisyenler tarafından da başucu kaynağı niteliği taşıyor.

İskenderun XYZ, Dijital Markalaşma Uzmanı, Sosyal Medya Stratejisti ve Yazar Mürsel Ferhat Sağlam‘ın Stratejik Marka Yönetimi kitabıyla ilgili bir video paylaşarak kitabı herkese önerdi.


Mürsel Ferhat Sağlam

Mürsel Ferhat Sağlam I Biyografi

Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler & Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde doktora seviyesinde özel öğrenci statüsünde devam etmektedir.

“Ajans Paradise” (2012), ve “Branding Türkiye” (2018) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın hikâye, roman, deneme, pazarlama olmak üzere farklı türlerde yayınlanmış 6 kitabı bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası birçok mecrada uzmanlık alanlarıyla ilgili çeşitli makaleler yazmış olan Sağlam, kamu ve özel sektördeki kurumlara dijital pazarlama, sosyal medya, içerik pazarlaması, stratejik marka yönetimi, girişimcilik, zaman yönetimi, itibar yönetimi, kriz yönetimi ve dijital markalaşma konularında eğitimler ve konferanslar vermektedir.

“Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam, bu alanda yazdığı makale ve kitaplarla, eğitim ve konferanslarıyla sektörün tüm dinamiğini yeniden yorumlayarak, belirlemiştir.

Dijital Markalaşma Eğitimi, yüksek lisans formatında Mürsel Ferhat Sağlam tarafından hazırlanıp tescillenerek Dijital Markalaşma kavramının akademik düzeyde sürdürülebilirliği sağlanmıştır. Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kavramsallaştırılan diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0 şeklindedir. Stratejik Marka Yönetimi kitabı Mürsel Ferhat Sağlam’ın sektöre dair yayınlanmış ilk kitabıdır. Ancak bu kitap dışında yazarın, edebi türde yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.

“Mürsel Ferhat Sağlam”ın Kitapları

  • Günübirlik Sonsuzluk (Hikaye)
  • Raygan (Roman)
  • Var Say (Roman)
  • Aşkzade (Hikaye)
  • Stratejik Marka Yönetimi (Marka – Pazarlama)
  • Dijital Markalaşma (Marka – Pazarlama)

“Mürsel Ferhat Sağlam”ın Yayına Hazırlanan Kitapları; 

  • A’dan Z’ye Marka Yönetimi
  • Sosyal Medyanın Nabzı
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.