Global Telekom ve Entegre Teknolojiler A.Ş. – GTENT basın danışmanlığı ve PR hizmetleri için Kayra Medya’yı tercih etti. Böylece Şubat 2021 itibariyle GTENT  Kayra Medya birlikteliği başlamış oldu.

Dünya artık 5G’ye geçmeye hazırlanıyor. Türkiye de bu konuda özellikle bu yıl içinde çalışmalarını yoğunlaştırmak zorunda. Aksi takdirde trenin kaçması işten bile değil.

İşte bu amaçla mobil operatörlerin 5G ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Ankara OSTİM’deki Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) içindeki 10 firma tarafından kurulan Global Telekom ve Entegre Teknolojiler A.Ş. – GTENT pr ve basın danışmanlığı için Kayra Medya’yı tercih etti.  Buna göre; Kayra Medya, 2025 yılına kadar toplamda 10 milyar dolar olması beklenen Türkiye pazarından yüzde 60, dünya pazarından yüzde 5 ve bölge pazarından da yüzde 15’lik pay alma hedefi ile yola çıkan GTENT’in hedeflerine ulaşması noktasında basın danışmanlığı ve PR hizmeti verecek.


GTENT Hakkında 

Ankara OSTİM’de Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) çatısı altında kümeleşen 150’ye yakın firma bulunuyor. 2017 sonlarında HTK içindeki bu şirketler 5G teknolojilerini hayata geçirmeye karar verdiler. BTK ve OSTİM bu şirketleri destekledi ve bir nevi ebeveynleri oldu. Operatörlerin ihtiyaçlarını anlatmaları üzerine HTK içinde 40’a yakın şirketin bu ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde olduğu görüldü. Ancak sadece 16’sı BTK’nın desteklenerek geliştirilecek fikri mülkiyetin yerli kalması kurallarını kabul etti ve 3 mobil operatörle birlikte “Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi” isimli TÜBİTAK projesini geliştirmeye başladılar. Bu şirketlerden 10 tanesi ise bir araya gelerek “GTENT”i (Global Telekom ve Entegre Teknolojileri Kümelenmesi AŞ) kurdu. 2025 yılına kadar yıllık 80 milyar dolar olan dünya piyasasından yüzde 5 pay alma hedefinde olan GTENT’in bölge piyasasından almayı düşündüğü pay ise yüzde 15. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli ve milli 5G projesi bitmeden, yani ürünler tam anlamıyla hazır olmadan 5G lisansı verilmeyeceğini belirtiyor. 5G lisansı verilmeye başladığında en az 4.5G için belirlenmiş yüzde 45 yerli ve milli olma zorunluluğunun da sürdürüleceği belirtiliyor.

Kayra Medya Hakkında

Öncelikle; birbirini uzun yıllardır tanıyan, birlikte uyumla çalışan, ortak ilkeler ve etiklere sahip bir ekibiz. Her birimiz Babıali yokuşunu tırmanmış, sonra iletişimin diğer alanlarında da ortalama 25 yıl hizmet vermiş isimleriz, 360 derece iletişimdeki yetkinliğimizi aynı çatı altında birleştirdik.

Ne Yaparız?

İletişimin istenilen etkiyi yaratması için bütünselliğinin olması gerekliliğini deneyimlemiş bir ekip olarak, hedefleriniz, hayalleriniz, korumak istediğiniz itibarınıza tüm iletişim kanallarıyla destek veririz. Kişisel ya da kurumsal itibarınız için endişelenmenize gerek kalmaz.


💡 WordPress 5.7 Güncellemesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.