Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim hakkında önemli bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk’un açıklaması “yüz yüze eğitim 15 Şubat’ta başlıyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

Bilindiği üzere Koronavirüs salgını nedeniyle 2019 – 2020 yılı eğitim – öğretim sezonunun neredeyse tamamı online ve uzaktan devam etti. Salgın sürecinde etkin kararlar alarak başarılı bir kriz yönetimi sergileyen Milli Eğitim Bakanlığı bu süreçte EBA platformunu hayata geçirerek eğitimde sürdürülebilirliği sağlamaya çalıştı.

Ziya Selçuk’tan Açıklama

Salgının devam etmesinden dolayı bu sene, daha doğrusu 2020 – 2021 eğitim – öğretim sezonunun birinci dönemini temsil eden aylarda da eğitim yine online ortamda gerçekleştirildi. Peki ikinci dönemde eğitim nasıl olacak? Karne gününe az bir zamanın kaldığı bu süreçte hem ebeveynlerin hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin merak ettiği konuların başında bu geliyor. Diğer bir ifadeyle herkes ikinci dönemde eğitim yüz yüze mi olacak yoksa online mı diye sorguluyor.

Konuya dair kesin ve netleşmiş bir karar olmasa da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün yaptığı açıklamada 15 Şubat’a işaret ederek yüz yüze eğitimle ilgili ilke kararı alındığını açıkladı.

CNN Türk‘te yayınlanan Neler Oluyor programında, Göksu Öngören Özgür ve Hakan Çelik‘in sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı, yüz yüze eğitim konusunun 15 Şubat’tan 10 gün önce netleşeceğini ifade etti.

Yüz Yüze Eğitim 15 Şubat’ta Başlıyor Mu?

Katıldığı programda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı sorusuna yanıt veren Bakan Selçuk, 15 Şubat’ta okulların açılması için ilke kararı alındığını ifade etti. Bakan Ziya Selçuk, bu tarihten 10 gün önce net bir tablo oluşacağını belirterek şu açıklamayı yaptı;

“Bizim baktığımız yer Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanımız önderliğinde Kabine’nin alacağı kararlara bağlı. Biz aslında çok kontrollü gittik. 15 Şubat’ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var. 15 Şubat’tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar. Türkiye’deki durumun akışı nasıl diye baktığımızda bizim okulları açma hazırlığımız ve salgın seyrinin olduğunu düşünüyoruz. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Bu ara tatilde çocuklarımızın biraz dijitalden uzaklaşmalarını ve dijital diyet anlamında çalışmalara yönelmelerini istiyorum. ‘Peki ne yapalım’ın cevabı olarak da kitapçıklar hazırladık. Gün gün önerilerimizin olduğu kitapçık, önümüzdeki hafta sonuna doğru çoğunluğu online bir kısmı da basılı olarak ulaşacak.”


💡 WhatsApp’a Soruşturma

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.