Korona Virüs salgını nedeniyle evden çalışma modeline geçen firmaları listelemek ve bu konuda bir farkındalık oluşturmak için “Uzaktan Çalışan Firmalar Listesi” adlı bir flood oluşturduk.

Türkiye’de geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından gece yarısı gerçekleştirilen bir basın açıklamasıyla duyurulan ilk Korona Virüsü vakasının üzerinden birkaç gün geçmesine karşın vaka sayısı hızla arttı.

Korona Virüs nedeniyle ilk ölümün de gerçekleşmesiyle, kamu ve özel sektörde kapsamlı ve etkili birçok tedbir alındı. Örneğin bu süreçte çok sayıda firma uzaktan çalışma modeline geçti. Ancak hala homeoffice çalışma modelini uygulamayan birçok firma var. Biz de onları teşvik amacıyla farkındalık odaklı bir flood hazırladık.

Uzaktan Çalışan Firmalar Listesi (Flood)

Türkiye’deki ilk Korona Virüsü vakasından sonra öncelikli olarak Milli Eğitim Bakanlığı eğitime ara verilmesine ilişkin bir karar yayınladı. Ardından İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdiği genelgeyle eğlence mekanlarının kapatılmasına ilişkin kararı duyurdu. Aynı süreçte Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı, Teknopark şirketleri ile ARGE ve tasarım merkezleri evden çalışabilir kararı aldı. En son Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerde namaza ara verilmesine ilişkin karar yayınladı.

Sosyal izolasyon adına kamunun aldığı tedbirlerin yanında özel sektörde de birçok firma uzaktan çalışma modeline geçtiğini duyurdu. Biz de Branding Türkiye olarak daha ilk vakanın açıklanmasıyla birlikte hafta sonu bir karar aldık ve hızlıca organize olup uzaktan çalışma modeline (homeoffice) geçtik. (Bu konuya dair tüm detayları burada ayrıntılı bir biçimde anlattığımız için bu kısmı atlıyorum.)

Evet birçok kamu ve özel sektör kurumu uzaktan çalışma modelini uygulamaya başladı. Ancak henüz homeoffice sistemine geçmemiş ya da geçememiş olan birçok ajans, mecra, yayınevi, dergi, internet girişimi, hosting firması vs. var. Düşündük ki eğer iyi örnekleri sergilersek daha fazla ajansın, derginin, medya kuruluşunun, yayınevinin, mecranın, derginin, internet girişiminin, şirketin, KOBİ’nin uzaktan çalışma modeline geçmesini teşvik edebiliriz. O yüzden Twitter’da bir flood oluşturduk. Bu flood’da evden çalışma modelini uygulayan firmaları paylaşıyoruz.

Eğer siz de uzaktan çalışma modelini uygulamaya başladıysanız bunu bizimle Twitter üzerinden DM yoluyla paylaşın. Bu arada sizi listeye eklememiz ve de etiketleyebilmemiz için şirketinize ait kurumsal bir Twitter hesabının olması gerekiyor.

Firmamı Listeye (Flood’a) Nasıl Eklerim?

1. Adım: Branding Türkiye’yi Twitter’da takip edinn.

2. Adım: Uzaktan çalıştığınızı belirten kısa bir mesajı Twitter’dan bize DM olarak gönderin.

3. Adım: Gönderdiğiniz DM’de firmanızın Twitter adresini yazın.

İşte bu kadar!

O halde listeye dahil olmak için oyalanmadan bize yazın.

Uzaktan çalışma modeline geçtiğinize dair mesajlarınızı bekliyoruz. 🙂


Branding Türkiye‘yi Twitter’da takip etmek ve Uzaktan Çalışan Firmalar Listesi adlı “flood”a eklenmeyi talep etmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

@BrandingTürkiye

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.