Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Mayıs ayının üçüncü haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Mayıs 2024)!

Mayıs ayının üçüncü haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Ulusal ve uluslararası markaların iş, ekonomi ve teknoloji gündemini yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Mayıs’ın 3. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (15 – 21 Nisan 2024)

Teknoloji Haberleri (15 – 21 Mayıs 2023)

Mayıs ayının üçüncü haftasında teknoloji, iş, dijital ve ekonomi ana temalarında öne çıkan başlıklar bu şekilde. Şimdi haber detaylarına bakalım. İşte haftanın öne çıkan teknoloji haberleri!

Bu haftanın (15 – 21 Mayıs 2024) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

  • Haftanın Podcasti
  • Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri
  • Ömer Nart İle Röportaj
  • İşiniz İçin Sosyal Medya
  • Zam Şampiyonu (Nisan 2024)
  • Kişisel Markanızı Ön Yazıyla Anlatın
  • Twitter URL Adresini Değiştirdi
  • Antarktika’da Önemli Keşif
  • Fatih Sultan Mehmet’in Madalyonu

Haftanın Podcasti

Bu haftanın podcasti; Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı Hani Kurumsaldık‘ın On Dokuzuncu Bölümü olan Bütünleşik Pazarlama oldu!

Branding Türkiye Öneriyor: Etkinlik Önerileri

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin referans pazarlaması odaklı fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’un Etkinlik Önerileri’nde ve Kitap Önerileri’nde bu hafta yer alan başlıklara dair içerikler;

Ömer Nart İle Röportaj

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Branding Türkiye’nin Duayenlerle Röportaj serisinde bu kez e-ticaret ve e-ihracat odağında gerçekleştirdiği global çalışmalar ve girişimlerle tanınan Ömer Nart var. 2008 yılından bu yana internet girişimlerinde bulunan Ömer Nart, 2010’da Türkiye’nin ilk e-ihracat şirketi olan Markacom International’ı kurarak, 22 ülkeye e-ihracat yaptı. Akabinde ise gerçekleştirdiği Worldef aksiyonu ile e-ticaret odağında küresel çalışmalara imza attı. Bu söyleşide tüm bunlar ve daha fazlasını konuştuk. Devamını oku

İşiniz İçin Sosyal Medya

Dijital çağın gelişmesi ile birlikte, işletmelerin pazarlama stratejilerinde de köklü bir değişim yaşandı. Geleneksel medya kanallarının etkisinin azalması ve buna karşın internet kullanımının artması, işletmelerin dijital pazarlama faaliyetlerine daha fazla önem vermesine neden oldu. Bu bağlamda; sosyal medya, işletmelerin hedef kitleleriyle doğrudan iletişim kurmalarını, marka bilinirliğini artırmalarını ve müşteri ilişkilerini geliştirmelerini sağlayan önemli bir araç haline geldi. Peki, işiniz için sosyal medya hangi faydaları sağlar? Dijital pazarlamada başarının anahtarı sosyal medya mı? Devamını oku

Zam Şampiyonu (Nisan 2024)

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Enflasyon rakamlarının ardından zam şampiyonu olan ürün de belli oldu. Buna göre TÜİK tarafından açıklanan veriler baz alındığında Nisan (2024) ayında fiyatı en çok artan (zam şampiyonu) ürün %34,24 ile “Karayolu İle Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı” oldu. Buna ek olarak fiyatı en çok azalan ürünler de listelendi. Tüm bunlar ve daha fazlası için raporu inceleyebilirsiniz! İşte fiyatı en çok artan ürünler ile fiyatı en çok azalan ürünler listesi!

Kişisel Markanızı Ön Yazıyla Anlatın

Ön yazılar iş başvurusu yapan adayların niteliklerini ve bulundukları sektördeki yetkinliklerini iş verenlere yazılı olarak iletebileceği araçlardır. İş dünyası içerisindeki birçok sektörde, iş arayan adaylar rekabet içerisinde bulunur. Yüksek rekabet koşulları içerisinde rakiplerinin önüne geçmek isteyen adaylar, etkili bir ön yazı hazırlayarak işe alım görevlilerinin dikkatini çekmeyi hedefler.

Twitter URL Adresini Değiştirdi

Teknoloji ana temalı haftanın gündemine devam ediyoruz. Twitter, URL adresini değiştirdiğini açıkladı. Artık platforma erişim için “x.com” kullanılacak. “twitter.com” yazıldığında siteye giriş yapılsa da URL otomatik olarak x.com’a yönlendiriyor.

Antarktika’da Önemli Keşif

İngiliz Antarktika Araştırmaları Enstitüsü (BAS), Antarktika’da bulunan denizlerdeki buzul ölçümleri hakkında bir araştırma yayınladı. Amerikan Jeofizik Birliğinin hakemli dergisinde yayımlan araştırmaya göre iklim değişikliği olmasaydı 2023 yılında Antarktika’da ölçülen düşük deniz buzulu değerleri yüksek ihtimalle kaydedilmeyecekti.

Fatih Sultan Mehmet’in Madalyonu

Fatih Sultan Mehmet’in şehzadelik dönemine ait olduğu düşünülen ve bilinen en eski Fatih portresini taşıdığı değerlendirilen bronz madalyon, Londra’daki Bonhams Müzayede Evi’nde gerçekleştirilen açık artırmada 1,4 milyon sterline (yaklaşık 57 milyon lira) satıldı.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Mayıs (2024) ayının üçüncü haftasını da (15 – 21 Mayıs 2024) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Mayıs’ın 3. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.


Teknoloji Haberleri (1 – 7 Mayıs 2024)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.