Şirket maili, info@sirketadi.com veya destek@sirketadi.com gibi alan adına bağlı bir e-posta adresidir.

Profesyonel bir şirket maili işletmenizin itibarını ve güvenilirliğini sağlamanın yanı sıra yeni müşteriler çekmek için hayati bir araçtır. E-posta’larınızın müşterilerinizin spam klasörlerine düşmesini bile engelleyebilir.

Şirket Mailine Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

E-posta adresiniz için kendi alan adınıza sahip olmak, daha profesyonel ve güvenilir görünmenizi sağlamanın bir yoludur. Kişiselleştirilmiş bir alan adına sahip bir e-posta’ya sahip olmanın avantajları aşağıdaki şekildedir:

Güven

Profesyonel bir e-posta, marka oluşturma sürecinizin bir parçasıdır. Kişiselleştirilmiş bir e-posta adresi genel bir e-posta adresinden daha profesyonel olduğundan, insanlar size daha fazla güvenme eğiliminde olacaktır.

Tutarlılık

Markanızın gelişmesi için hayati önem taşıyan tutarlılık yaratmanın bir yoludur. Gerçekten de kişiselleştirilmiş bir alan adı ile tüm çalışanlarınızın e-posta adresleri örneğin ad@sirketadi.com şeklinde ayarlanabilir. Bu sayede müşterileriniz, sadece adını bilerek herhangi bir çalışanla iletişim kurabilir.

Profesyonel Görünüm

Yerel bir şirketten bir satış e-posta’sı veya abone olduğunuz bir haber bülteni aldıysanız, muhtemelen şirket uzantılı bir adrese sahip bir e-posta almışsınızdır.

Örneğin, isim666@hotmail.com adresinden ve diğeri isim@sirketadi.com veya info@sirketadi.com biçiminde iki e-posta aldığınızı düşünün. Muhtemelen son iki örneğin daha güvenilir olduğunu söylersiniz. Bu sayede size hitap eden kişinin tam adını ve çalıştıkları şirketin adını görürsünüz.

Geliştirilmiş Müşteri Hizmetleri

GetVoIP tarafından yapılan bir araştırmaya göre, müşterilerin %54’ünden fazlası müşteriyle ilgili sorunlar için bu kanalı kullanmayı tercih ettiğinden, e-posta hala en yaygın kullanılan dijital müşteri hizmetleri kanalıdır. Ancak, müşterilerinizin aynı zamanda işletmenize güvenmeleri gerekir, çünkü insanlar çalınabileceğine inandıkları kişisel bilgileri e-posta yoluyla kullanmak istemezler.

Dört Adımda Şirket Maili Nasıl Oluşturulur?

Bir şirket e-posta adresi ayarlamak sadece bir alan adının nasıl seçileceği ile ilgili değildir. Sonraki adımlar, kurumsal bir e-posta adresinin nasıl alınacağına dair size yol gösterecektir:

Bir Kullanıcı Adı Seçin

Öncelikle, ne tür bir hesap oluşturacağınıza karar verin: kişisel bir e-posta hesabı mı yoksa genel bir hesap mı? Bir şirket içindeki kişisel e-posta adresi için adınızı ve soyadınızı yazabilir veya adınızı mesleğinizle birleştirebilirsiniz. Genel kullanım için genel veya departman gelen kutusu adı oluşturabilirsiniz.

Bir E-posta Servis Sağlayıcı Seçin

Bir sonraki adım, bir e-posta hesabı kaydedebileceğiniz uygun bir e-posta servis sağlayıcısı seçmektir. Bu noktada bir marka olarak aşağıdaki özelliklere sahip bir sağlayıcı seçmek faydalı olabilir:

 • Depolama boyutu
 • Güvenlik seçenekleri
 • Virüs koruması
 • Spam filtreleri
 • Arşivleme yetenekleri
 • Fiyat

Bir İşletme Hesabı Oluşturun

Doğru sağlayıcıyı seçtikten sonra bir işletme hesabı oluşturun. Çoğu zaman, süreç oldukça basit ve sezgiseldir. Hangi e-posta servis sağlayıcısını kullanmak isterseniz isteyin, bir alan adı seçin ve kullanıcı profilinizden bir şirket e-postası oluşturmak için basit adımları izleyin.

Bir E-posta İstemcisine Bağlanın

İş iletişimi, günlük olarak çok sayıda e-posta’yı yönetmek anlamına gelir. Bu süreci optimize etmek, daha acil konular için yeterli zaman kazanmanıza yardımcı olabilir. Gelen kutunuzu doğrudan bir masaüstü uygulamasından yönetmek, bunu yapmanın harika bir yoludur.
E-posta istemcileri, özellikle birden fazla hesapla ilgileniyorsanız, gelen kutunuzu düzenlemek, yazışmaları yönetmek ve güvenlik için kaydolduğunuz web postasından daha fazla seçenek sunar.

Şirket Mailinizi Yönetmek İçin Neden Uzman Posta Kullanmalısınız?

Günlük e-posta iletişiminizde daha sağlıklı bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilecek bir e-posta servis sağlayıcısı olan Uzman Posta, kullanıcılarına aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok premium özellik sunar:

 • Esnek Kota
 • E-posta Arşivleme
 • Silinmiş E-posta Kurtarıcı
 • Gelişmiş Karantina
 • E-mail Politikalarınızı Belirleyebilme
 • E-posta Trafiği Raporlama
 • Yedekli MX Yapısı
 • Yetkilendirilmiş Admin
 • Gelen ve Giden E-mail Kopyalama
 • Two Factor – Çoklu Doğrulama
 • Kolay ve Türkçe Arayüz
 • Türkiye Lokasyon

Siz de profesyonel bir e-posta adresi almak ve premium e-posta özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız, hemen Uzman Posta web sitesine gelebilir, 45 günlük ücretsiz deneme sürümünü deneyimleyebilirsiniz.


Dijital Markalaşma Nedir?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.